На Запоріжжі ДБР розслідує продаж податківцями вилученого під час обшуків цукру

Фотоілюстрація

Мелітопольський відділ Державного бюро розслідувань підозрює слідчих Управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Запорізькій області у продажі вилученого під час обшуку цукру. Про це йдеться в»ухвалі»Мелітопольського міськрайонного суду від 13 серпня.

Згідно з матеріалами справи, слідчі Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області у травні 2017 року під час розслідування кримінального провадження №32016608028000019 за ст. 212 та ст. 209 «кримінального кодексу (ухилення»від сплати податків та легалізація коштів) провели обшук, зокрема, на складі ТОВ “Сахарторг” для відшукання бухгалтерських та податкових документів фірми та товарно-матеріальних цінностей бакалійної групи (зокрема: цукор, сіль, олія та інше).

Зрештою, слідчі вилучили 53 тонни цукру. Надалі частину вказаного цукру – 25-27 тон – податківці передали на відповідальне зберігання ПП “Аршан К”, а решту вивезли у невідомому напрямку (хоча по документах нібито передали фірмі увесь цукор).

Водночас, директор ПП “Аршан К” змовився з податківцями та протягом 2017-2019 рр. продав решту цукру ” Сахарторг” (який залишили у нього на складі – 25-27 тонн) невстановленим особам.

З огляду на це, слідчі ДБР у травні 2019 року відкрили кримінальне провадження №62019080000000242 та клопотали у суді про тимчасовий доступ до кримінального провадження за яким податківці проводили обшук (для з’ясування підстав обшуку та порушення провадження; проведення почеркознавчих експертиз). Суд це клопотання задовольнив.

ТОВ “Сахарторг” належить Володимиру Зленко, він же директор.

Власником і директором»ПП “Аршан К” є Максим Черкалов.

Справа, за якою у фірми проводили обшуки,»стосується»ухилення ТОВ “Сахарторг” від сплати податків на 4 млн грн. Вказувалося, що службовці фірми здійснювали оптову торгівлю продуктами харчування за готівкові кошти та без оформлення документів. Надалі директор ТОВ “Сахарторг” не задекларував 1,5 млн грн та не сплатив податки, а на ці кошти купив трикімнатну квартиру загальною площею понад 120 кв. м.

У березні 2019 року суд «постановив»повернути»фірмі вказані 52 тонни цукру.

Джерело: Наші гроші. Запоріжжя

Источник: https://forpost.media/glavnoe/na-zaporizhzhi-dbr-rozsliduie-prodazh-podatkivcjami-viluchenogo-pid-chas-obshukiv-cukru.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top