На Запоріжжі фіксують випадки загибелі людей від сказу

Якщо у Запоріжжі вас укусила, царапнула або навіть лизнула безпритульна тварина, негайно зверніться до лікаря. Зволікання може коштувати життя.

Таку пораду дав запоріжцям гендиректор Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб Тарас Тищенко.

За словами санлікаря, з початку цього року у трьох районах Запоріжжя – Заводському, Шевченківському та Вознесенівському – зареєстровано випадки захворювання на сказ домашніх тварин. 17 запоріжців – у категорії контактних осіб. Ще майже 600 звернулись до медиків із ослиненням, подряпинами, укусами тварин, які мали ознаки хвороби.

Як повідомив Тарас Тищенко, цьогорічна динаміка не суттєво відрізняється від минулорічної або довоєнної. Проте з початку повномасштабного вторгнення до Запорізького району із зони бойових дій масово мігрують невакциновані тварини.

За його словами, сьогодні всі заклади охорони здоров’я міста, які надають антирабічну допомогу, забезпечені препаратами для лікування цієї хвороби. Останній раз смерть від сказу констатували у мешканки Запорізької області в квітні поточного року. Жінка прибула до Запоріжжя з Дніпропетровської області.

«Ситуація з розповсюдженням сказу погіршується. Тому запоріжцям, особливо дітям, слід бути обачливими у контактах із безпритульними тваринами. Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна тварина, негайно зверніться до лікаря. Зволікання може коштувати життя», – підсумував Тарас Тищенко.

*****

Нагадаємо, нещодавно зникли гроші, зібрані всією Україною для загиблих дівчат із Запоріжжя. Ці гроші батьки Світлани та Христини вирішили витратити на пам’ятники для жертв росіян, щоб достойно вшанувати їхню пам’ять. Читайте, кого звинувачують у крадіжці?

.

Источник: https://forpost.media/novosti/na-zaporizhzhi-fiksuiut-vypadky-zahybeli-liudey-vid-skazu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top