На Запоріжжі облаштували безкоштовну пральню (ФОТО)

У селі Петро-Михайлівка облаштували зручну та необхідну пральню, якою можуть користуватися ВПО та вразливі категорії верств населення.

Журналісти Акцента відвідали локацію та подивилися, як вдалося використати допомогу від Угорської Екуменічної Служби Допомоги. 

Зазначимо, що допомога Петро-Михайлівській громаді стала можливою за сприянням двох волонтерських структур: Громадська організація «Юридична допомога населенню» та Волонтери Запорізького Краю. 

Сама ідея виникла близько 7 місяців тому. Було знайдено відповідний грант. Громада звернулася зі зверненням до нашої громадської організації, після чого ми розробили проєкт. Угорська Екуменічна Служба Допомоги обрала наш проєкт одним із найкращих, після чого були виділені кошти на купівлю обладнання. На ці гроші було куплено 4 пральні машини, бойлер, дошки для прасування, праски, генератор, сушарку для білизни, камін для обігріву приміщення. Також на додаткові кошти встановили туалет для громади. У приміщенні, де встановити пральню, також були зроблені комунікації, — розповів Едуард Дем’яненко, голова Громадської організації «Юридична допомога населенню».

Додатково в рамках проєкту було також придбано побутову хімію для пральні, а також засоби особистої гігієни для відвідувачів.

Як поділилася з нами голова громади Світлана Тищенко:

У громаді зареєстровано 1600 переселенців. Багато в кого немає можливості прати речі вдома, тому цей проєкт стане справжньою допомогою для них. Надалі ми плануємо звертатися до громадських організацій, які активно допомагають нам, оскільки підтримка мешканців і створення для них комфортних умов життя є для нас першочерговим завданням. 

На відкритті пральні були присутні не лише представники громадських організацій, але й голова Запорізької районної державної адміністрації Олег Буряк. На його думку, розвиток прифронтових громад є зараз вкрай важливим. Такі проєкти демонструють, що люди можуть розраховувати на підтримку у складні часи у своїй країні. 

Перспективи розвитку

Також сьогодні, 18 січня, було підписано важливі документи — Меморандум про співпрацю між Петро-Михайлівською сільською радою та двома громадськими організаціями “Волонтери Запорізького краю”, “Юридична допомога населенню”.

Основною метою цього Меморандуму є зміцнення співпраці у сфері надання соціальних послуг громадянам, які потребують підтримки та допомоги. Це означає, що обидві сторони — сільська рада та волонтерські організації — зобов’язуються працювати разом, аби забезпечити високий рівень допомоги для тих, хто її найбільше потребує.

Що це за Угорська Екуменічна Служба Допомоги?

З початком конфлікту 24 лютого Угорська Екуменічна Служба Допомоги негайно розпочала підготовку до реагування. У перші дні війни порушились ланцюги постачання та криза стосовно переміщення осіб, призвело до величезних гуманітарних потреб. Забезпечення екстреного доступу до основних продуктів харчування і непродовольчих товарів, а також до засобів гігієни та до охорони здоров’я, було критично важливим. Однак там, де бойові дії припинилися і були звільнені території, важливість допомоги в матеріальній формі залишається першочерговою і сьогодні.

Для логістичної підтримки гуманітарних операцій в Україні, в перші дні війни УЕСД відкрила склади в Будапешті, у Берегові та у Львові. Навесні УЕСД доставила допомогу в матеріальній формі для підтримки десятків тисяч переміщених осіб, які прибули до Західної України з регіонів, які постраждали від війни. Понад 250 шелтерів протягом року отримували продукти харчування, засоби гігієни, одяг і побутову техніку. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/na-zaporizhzhi-oblashtuvali-bezkoshtovnu-pralnyu-foto/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top