На Запоріжжі окупаційні канали поширили ще один фейк про чек рідним на сплату екіпірування загиблого воїна ЗСУ

Окупаційні телеграм-канали поширюють відео, на якому нібито за кадром дружина загиблого воїна ЗСУ показує рахунок за екіпірування на суму 227 тисяч гривень, який від неї вимагають сплатити.

Відповідний допис з’явився в телеграм-каналі «Токмак Сегодня» 19 квітня 2024 року.

«Жене погибшего всушника выставили счет за форму мужа на 227 тысяч гривен. Очередное пробитие дна в самой демократичной европейской стране», — підписали відео автори допису.

На самому відеоролику показано, як жінка тримає в руках якийсь папірець з підписом, зміст якого не чіткий. При наближенні поруч з підписом можна побачити прізвище військового комісара Канівського об’єднаного міського військового комісаріату В. М. Орла.

«Подивись, що мені принесли ці тварюки. Це квитанція за Антона форму, в якій він загинув три тижні тому, а они ось що… Я не розумію, а ще й сума – 227 тисяч гривень. Я не розумію, де мені брати ці гроші. Справжні суки», — промовляє жінка з ледве помітним акцентом.

Насправді ця інформація не відповідає дійсності, повідомляють у Центрі протидії дезінформації при РНБО. Так званий «рахунок за екіпірування» є підробкою російських пропагандистів.

«По-перше, «документ» містить граматичні помилки, притаманні ворогу під час створення своїх фейків. По-друге, наразі в Україні замість військових комісаріатів діють Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Подібні фейки поширюються з метою дискредитації військового керівництва та створення негативного образу українських захисників», — зазначають в Центрі протидії дезінформації.

Нагадаємо, раніше ми писали про представники окупаційної влади продовжують маніпулювати на темі мобілізації та вигадують все нові і нові фейки про роботу ТЦК. До цього поширили відео ролик про те, що матері загиблого військового прийшла повістка.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3767432/na-zaporizzi-okupacijni-kanali-posirili-se-odin-fejk-pro-cek-ridnim-na-splatu-ekipiruvanna-zagiblogo-voina-zsu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top