На Запоріжжі окупанти поширюють фейки про обмеження готівки у банкоматах через мобілізацію

Окупаційна влада через підконтрольні ресурси – ЗМІ та телеграм-канали розганяють повідомлення про те, що в Україні нібито почали «обмежувати зняття готівки», бо клієнти банків кинулися масово знімати гроші у зв’язку з розглядом нового закону про мобілізацію.

Так, 10 січня телеграм-канал «Токмак Сегодня» поширив допис проросійського блогера Сергія Колясникова з каналу Zergulio.

«В Верховной Раде обсуждают блокировку счетов для уклонистов. Из-за этого люди на Украине массово закрывают счета и снимают наличные в банкоматах. В итоге наличные начинают выдавать только по предварительной записи», — зазначає телеграм-канали.

Пост підкріплений світлинами оголошень біля банкоматів про необхідність попередньо записатися в касу для зняття готівки з 11 січня.

Насправді ж ПриватБанк» не повідомляв ні про проблеми з «масовим зняттям готівки», ні про запровадження обмежень на зняття готівки, зазначають фактчекери зі StopFake.

У Центрі стратегічних комунікацій повідомили, що подібні дописи є фейком, вигаданим російською пропагандою.

«Такий фейк розганяють для нагнітання панічних настроїв серед українців на тлі пропозиції обмежити використання банківських карток військовозобов’язаним, які ухиляються від проходження військової служби. Однак, це – лише пропозиція, яка перебуває на стадії обговорення», — зазначили в ЦСК.

«Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів»

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3718998/na-zaporizzi-okupanti-posiruut-fejki-pro-obmezenna-gotivki-u-bankomatah-cerez-mobilizaciu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top