На Запоріжжі окупанти вигадали фейк про знищення іноземних найманців під час російської атаки

Російська пропаганда через підконтрольні медіа та окупаційні телеграм-канали поширює неправдиву інформацію щодо загибелі 18 військовослужбовців британської армії під час ракетної атаки по Одесі.

«18 военнослужащих британской Специальной воздушной службы и солдаты французской армии убиты в результате удара по Одессе, заявил полковник испанской армии в отставке Педро Баньос, не уточнив даты удара. «Я только что получил информацию, которую не могу подтвердить, я попросил подтверждения, и мне сказали, что это точно… был совершен удар по Одессе, в котором погибли по меньшей мере 18 членов британской Специальной воздушной службы», — заявил Баньос на своем YouTube-канале Canal del Coronel.

По его данным, еще 25 членов британской Специальной воздушной службы получили ранения. «И мне говорят, что французские солдаты погибли… это не наемники, которые являются французами, нет, это солдаты французской армии», — добавил он», — написал телеграм-канал Токмак Сегодня

Чутки про загибель французьких солдатів в Україні виникали і раніше, але жодного разу не було названо ім’я хоч одного з них. У травні 2024 року телеканал France 24, спростовуючи ці чутки, відстежив їхнє походження: автором версії виявився американський ультраправий конспіролог Хел Тернер

Щодо фігури самого ПедроБаньос, то він відомийякскандальнафігуратарозповсюджувачконспірологічнихтеорій. Він звинувачував Ізраїль та Ротшильдів в організації вбивства президента Джона Ф. Кеннеді. Після анексії Криму Росією та початку збройного конфлікту на сході України Баньос зайняв прокремлівську позицію, давав інтерв’ю RT, заперечував причетність Росії до загибелі MH17 та отруєння Сергія та Юлії Скрипалів, а також хімічні атаки уряду Башара Асада проти міст, які утримували.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України зазначають, що на території нашої держави в не воюють іноземні військовослужбовці спеціального призначення чи регулярних Сил спецоперацій, тому ця новина – вигадана у межах російського наративу про те, що армія рф нібито «воює в Україні з НАТО».

«Крім того, якби такий інцидент мав місце, це б знайшло підтвердження в офіційних джерелах Об’єднаного Королівства. А цього немає. Абсолютна більшість повідомлень про цю новину була поширена російськими джерелами, або іноземними, які мімікрують під експертне середовище, проте поширюють російські наративи», — зазначають в Центрі стратегічних комунікацій.

Джерело: 061.ua

Share this post

нет
scroll to top