На Запоріжжі переселенці та ветерани розвивають бізнес завдяки міжнародному проекту

Підбито проміжні підсумки міжнародного проєкту «Подолання наслідків конфлікту», який реалізується у нашій області у співпраці облдержадміністрації, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та громадської організації «СВ-платформа». Фінансує ініціативу Світовий банк.

Три місяці успішні бізнесмени ділилися досвідом із 50 початківцями, більшість серед яких – вимушені переселенці з Криму та Донбасу і ветерани АТО. За словами бізнес-тренера Тетяни Сидоренко, найбільше стартапів з’являється у сферах торгівлі, громадського харчування, виробництва сувенірів, дрібного ремонту та інформаційних технологій. Переселенець із Донецька Денис Мацюк займається продажем вікон та дверей, залучив бригаду для монтажних робіт. Його завдання – сформувати клієнтську базу та навчитися складати заявки на міжнародні гранти.

Олександр Кодола з Донецька, у якого в окупації залишився столярний цех, відродив улюблену справу в Мелітополі. Поки що працювати доводиться переважно з ручним інструментом, віддаючи багато замовлень підрядникам.» Підприємець прийшов на проект за порадою, як краще найняти нових працівників. Іоланта Кулакова до війни продавала дитячі іграшки. Після переїзду до Запоріжжя вона отримала міжнародний грант, відкрила швейну майстерню, стала спеціалізуватися на виробництві дитячого одягу. Наразі вона планує розширити асортимент та збільшити кількість клієнтів через онлайн-продажі.

Свій шлях успіху торують і ветерани антитерористичної операції. Повернувшись з фронту, Руслан Венжега орендував приміщення та відкрив кафе, де продає піцу, випічку та інші смаколики. Останнім часом відвідувачів побільшало і ветеран наразі шукає досвідчених пекарів та кондитерів. Захисник України Ілля Волошин на власній землі будує теплицю, на основі гідропоніки планує вирощувати на продаж цибулю, петрушку та шпинат. Для нього важливо визначитися з потенційними дрібнооптовими клієнтами та вийти на ринок з вдалою комерційною пропозицією. Житель Приморська Віталій Андрєєв багато років ремонтує вдома автомобілі. Нині він зібрався зареєструвати приватне підприємсво та прийшов до фахівців за порадою щодо групи оподаткування.

За словами керівника проекту Валерія Кокотя, найактивніші бізнесмени-початківці, які хочуть набути нових знань для розвитку своєї справи, найближчим часом зможуть безкоштовно навчатися у найкращих закладах професійно-технічної освіти нашого регіону.

Источник: https://forpost.media/glavnoe/na-zaporizhzhi-pereselenci-ta-veterani-rozvivajut-biznes-zavdjaki-mizhnarodnomu-proektu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top