На Запоріжжі понад 20 переселенців з Бердянську стали волонтерами

Мешканці міста Бердянськ Запорізької області, які були змушені залишити тимчасово окуповане рідне місто, оселилися зараз у прифронтовому Запоріжжі. Багато з них навчаються бути волонтерами та допомагати своїм землякам у різних сферах життя.

Як повідомляє Благодійний фонд «Бердянці — свій для своїх», «внутрішньо-переміщенні особи» — саме такий статус зараз мають ті українці, хто виїхав з окупації та у своєму новому житті постійно стикаються з безкінечними потребами (пошук роботи, житло, догляд за дітьми, медичні та соціальні питання, правовий захист тощо).

Багато з них залишаються на самоті, щодня шукаючи допомоги від державних установ, гуманітарних організацій, спонсорів тощо. Особливо це стосується вразливих верств населення, сімей з дітьми, одиноких матерів, людей з обмеженими можливостями.

«Нам хотілось би розповісти про активних бердянців, які вирішили не сидіти скласти руки а використовувати свої знання вміння та навички, набувши нову соціальну професію — «волонтер» для допомоги своїм близьким», — йдеться у повідомленні фонду.

Допомога один одному в організаціі дозвілля дітей, гуманітарна, юридична допомога, інформаційна підтримка таким саме як вони — це основні напрямки, в яких волонтери розпочали працювати, підтримуючи бердянців, які виїхали з окупації.

«Завдяки підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні в рамках проєкту «Волонтерство – нова роль переселенців» / IDPs Becoming Volunteers більше двадцяти бердянців, які знаходились у статусі ВПО не тільки обрали для себе професію волонтера, а й змогли пройти професійну підготовку у вивченні основних проблем таких саме переселенців як вони самі, дізнатись про наявні можливісті допомоги, та, найголовніше — чим вони можуть допомогти іншим», — повідомляє фонд.

Перші об’єднуючі семінари для найактивніших волонтерів пройшли наприкінці минулого року в місті Запоріжжя де сформувалося кілька груп волонтерів які вибрали для себя напрями діяльності, в яких вони можуть допомогти іншим — там кому вони найбільш потрібні.

Можливість участі у даному проекті — це також вклад бердянців в підтримку один одного під час війни. Саме випускник програми стажування США бердянець Andriy Kurasov (https://www.facebook.com/profile.php?id=100018095406665…)
виграв грант у посольства США спеціально для того, щоб бердянські волонтери могли покращити свої навички в допомозі землякам, які постраждали від війни. .
. У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp Источник: https://forpost.media/novosti/na-zaporizhzhi-ponad-20-pereselentsiv-z-berdiansku-staly-volonteramy.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top