На Запоріжжі пропаганда поширювала фейки про ураження будівель СБУ

Представники окупаційної влади та російські пропагандисти поширили ряд недостовірної інформації щодо «успіхів» збройних сил РФ в частині знищення штаб-квартиру ГУР та «центра прийняття рішень» СБУ на професійне свято Служби безпеки України.

Так, 25 березня, телеграм-канали «Токмак Сегодня» «Запорожский Вестник» 25 березня опублікували наступні дописи:

«Оказывается, сегодня день СБУ. И похоже, что в Киеве к Бандере улетело немало высокопоставленных швайнехунде. Хорошо поздравили», — написав  на початку «Токмак Сегодня» і невдовзі додав наступне повідомлення:

«В Киеве по итогу накрыли объекты ГУР и СБУ. Украинская сторона признает потери. В укропабликах звенящая тишина. Все когда-то бывает в первый раз. Первый удар по ДнепроГЭС. Полная деэлектрификация Харькова. Первый удар по газораспределительной системе и хранилищу под Одессой. И удар по ГУР и СБУ в Киеве. И уже не для острастки.От старта до удара у гиперзвука несколько минут. Они там даже по тревоге не выбежали бы», — написав «Токмак Сегодня».

Одночасно з цим «Запорожский Вестник» більш обережно подав інформацію, посилаючись на скрін Kyiv Post.

«Целью утреннего прилета в Киеве было высшее руководство СБУ. Об этом сообщило украинское англоязычное издание Kyiv Post, ссылаясь на свои источники в СБУ. Удар, по предварительным данным, наносился гиперзвуковой ракетой «Циркон», — зазначив «Вестник».

Насправді ж у матеріалі Kyiv Post лише уточнюють, що СБУ було ціллю російської ракетної атаки. Проте журналісти додають, що ракети збили.Обидві ракети, за даними Повітряних Сил ЗСУ, були збиті та не влучили в ціль. Уламки ракет вразили цивільні об’єкти, зокрема Академію декоративно-прикладного мистецтва та дизайну імені Бойчука у Печерському районі. Унаслідок обстрілу в тому районі постраждало 10 цивільних

«Насправді кремлівські фейкодели самі не визначилися, що саме «знищили» терористичні війська РФ у Києві — одна брехлива версія суперечить іншій», — зазначає ЦПД.

У ЦПД прокоментували, що уламки збитої ракети пошкодили триповерхову будівлю спортзалу у Печерському районі Києва. Крім того, уламки було виявлено у Голосіївському та Солом’янському районах.

Також маніпулятивним є схожий допис колаборанта, очільника комісії з питань «суверенітету, патріотичних проектів та підтримки ветеранів громадської палати РФ Володимира Рогова від 25 березня щодо атаки на Одесу.

«Хорошие новости из Одессы! Из временно оккупированного нацистами города сообщают о точном прилёте нашей ракеты по санаторию-профилакторию СБУ. В аккурат на т.н. «свято — день СБУ». СБУ очень быстро превратилась сначала из службы безопасности Украины в службу бандеризации Украины, а затем и в службу бандитов и убийц», — написав він.

У Силах оборони півдня того дня підтвердили, що РФ уразила подвійним ударом за балістичною траєкторією рекреаційну зону Одеси. Дві будівлі зруйновано, в будинках навколо вибило скло.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3756536/na-zaporizzi-propaganda-posiruvala-fejki-pro-urazenna-budivel-sbu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top