На Запоріжжі пропаганда розганяє страшилки про «Ощадбанк», який блокує картки ухилянтам

Представники окупаційної влади не полишають своїх маніпуляцій навколо теми мобілізації в Україні. Цього разу вони наголошують на тому, що державні банки розпочали блокувати рахунки і карти українцям призовного віку за неявку до ТЦК.

Відповідний допис зробив телеграм-канал окупаційної влади «Токмак Сегодня» 5 лютого.

«Ваша карта заблокирована за неявку в военкомат» (с) Ощадбанк. Новые демократические реалии Украины», — написав канал.

У якості підтвердження цих слів, автори навели фото з повідомленням на телефон нібито від Ощадбанку наступного змісту «Ваша карта заблокована через неявку в ТЦК. Більше інформації ви можете дізнатися в ТЦК, в якому перебуваєте на обліку. З повагою, Ощадбанк».

У пресслужбі «Ощадбанку» на запит журналістів StopFakeвідповіли, що ця інформація є фейком і банк не розсилає подібні оголошення.

Також у чинній редакції українського законодавства відсутнє положення, яке б давало дозвіл на блокування рахунків призовників, які ухиляються від мобілізації.

Окрім того, про неприйнятність норми щодо блокування особистих рахунків громадян заявив голова парламенської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

В Центрі національного спротиву повідомляють про те, що розповсюдження цього вкиду спрямоване на зрив мобілізації та поширення панічних настроїв у суспільстві.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3732565/na-zaporizzi-propaganda-rozganae-strasilki-pro-osadbank-akij-blokue-kartki-uhilantam

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top