На Запоріжжі рашисти зруйнували ще одну історичну будівлю

У результаті обстрілу  російськими військами зруйнована пристанційна житлова будівля для залізничників станції «Гуляйполе» Запорізької області.

Як повідомив паблік «Гуляйпільські старожитності», цей будинок є частиною цілого історичного комплексу пристанційних споруд, що були зведені поруч з вокзалом станції «Гуляйполе» у кінці 19-початку 20 ст.

Нагадаємо, що сама станція з вокзалом була відкрита у 1898 році разом із будівництвом гілки Бердянськ-Чапліне.
.

Як вже повідомляв «Форпост», російські загарбники обстрілами нищать не лише інфраструктуру та будинки мирних жителів, а й історичні пам’ятки Запорізького краю.  Ще у травні в Оріхові від обстрілів постраждала історична будівля — будинок меноніта Йохана Янцена.

Цей старовинний менонітський маєток — історичний будинок Йохана Янцена, побудований у 70-ті роки ХІХ століття. Це одна із найкрасивіших будівель Оріхова, де у наш час працювала Оріхівська міськрада.

Через російську атаку в маєтку пошкоджені вікна, розтрощені вхідні двері, стіни та старовинна ліпнина посічені уламками, а частина даху та другого поверху зовсім зруйновані.

Раніше рашисти вже зруйнували вісім пам’яток архітектури в Запорізькій області. Обстрілами було пошкоджено історико-архітектурний заповідник «Садиба Попова», залізничний вокзал «Запоріжжя-2», колишня синагога і церква святого Тихона Задонського в Гуляйполі, будинок культури в селі Мала Токмачка, санаторний комплекс на Хортиці. Меморіальну стелу учасникам АТО в Енергодарі рашисти пошкодили БТРом, коли намагалися зруйнувати її. А з Мелітопольського краєзнавчого музею викрадені цінні колекції.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/vijna/na-zaporizhzhi-rashysty-zruynuvaly-shche-odnu-istorychnu-budivliu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top