На Запоріжжі СБУ повідомила про підозру ще 2 колаборантам

Співробітники Служби безпеки України встановили і зібрали доказову базу відносно ще 2 колаборантів, які допомагають країні-агресору встановлювати та підтримувати окупаційний режим на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.

Зокрема, слідчі СБУ повідомили про підозру колишньому землевпоряднику Новоуспенівської ОТГ, який з початком російської агресії схвалював дії окупантів та усіляко їм сприяв. За це його було призначено на посаду голови так званої «Новоуспеновскойсельськой администрации МелитопольскогорайонаЗапорожскойобласти».

Перебуваючи на посаді, він в першу чергу посилив податкове навантаження на підприємців району з метою фінансування незаконної адміністрації та представників країни-агресора, за його наказом окупантам були надані права на  управління захопленими об’єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності.

Також, на виконання вказівки окупаційної влади, він організував  та забезпечив процес примусової паспортизації  мешканців Новоуспенівськоїтериторіальної громади.

Другий функціонер –голова колишньої Запорізької сільської ради Веселівського району, який займав цю посаду з 2002 по 2014 рік, з перших днів окупації пішов на співпрацю з агресором. За це його призначили заступником голови «Новоуспеновскойадминистрации». Оскільки він вже має досвід перебування на керівній посаді, він допомагає новоспеченому голові у керівництві громадою.

Також, встановлено, що у вересні 2022 року, діючи на виконання вказівок окупаційної влади та за підтримки збройних формувань рф, зрадники особисто провели комплекс заходів для підготовки та організації проведення псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях.

На підставі зібраних доказів слідчі УСБУ в Запорізькій області повідомили фігурантам про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Наразі зловмисники переховуються на тимчасово окупованих територіях Запорізької області, але співробітники СБУ проводять комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/vijna/na-zaporizhzhi-sbu-povidomyla-pro-pidozru-shche-2-kolaborantam.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top