На Запоріжжі шахраї видають себе за працівників банку: як не потрапити у пастку

У Запорізькій області дві жінки необачно надали шахраям дані своїх карток і залишилися без заощаджень. Відкриті кримінальні провадження, проводяться слідчо-оперативні дії. Поліція нагадує запоріжцям, як убезпечити себе від цього виду злочину.

Днями дві жительки Василівського району звернулися по допомогу до районного управління поліції. Обидві стали жертвами фейкових банківських працівників.

Як розповіли у Нацполіції, 40-літній жінці на мобільний телефон зателефонував невідомий чоловік, представився працівником служби Національного банку України і повідомив що її картка заблокована. Після цього їй надійшло посилання ніби то з банку, за яким жінка повідомила пароль своєї картки.  Внаслідок, з її рахунку були зняті гроші у сумі 40 тис грн.

Жертвою шахрайського «трюку» стала і 30-річна жителька району. По мобільному телефону чоловік, який представився спеціалістом служби безпеки банку повідомив, що з її рахунку невідомі намагаються зняти гроші. Не перевіривши інформацію, вона надала фейковому банківському працівнику дані своєї картки та втратила понад 18 тис грн.

За обома фактами слідчими відкриті кримінальні провадження за ознаками ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці проводять заходи спрямовані на встановлення осіб, причетних до злочинів.

Тож працівники поліції вкотре закликають запоріжців бути пильними під час спілкування з незнайомцями по телефону і обов’язково перевіряти інформацію.

Дотримуйтесь кількох правил щоб не поповнити ряди потерпілих від шахраїв:

— ні за яких обставин нікому не повідомляйте персональні дані банківських карток та рахунків. Банки володіють усією необхідною інформацією і телефонувати до вас у них немає потреби;

— якщо вам телефонують нібито працівники банку з проханням надати конфіденційну інформацію, або здійснити якісь маніпуляції на банкоматі – перед вами шахраї! Всі проблемні питання з картками вирішуйте тільки у відділенні банку;

— ніколи не називайте нікому (в тому числі співробітникам банку, а також знайомим, друзям, родичам, продавцям в магазині) пін-код вашої картки, а також секретні одноразові коди, які надходять SMS-повідомленням.

Якщо ви підозрюєте, що відомості по картці потрапили до шахраїв, або вже виявили пропажу коштів, в першу чергу заблокуйте картку.

Якщо мова йде про шахрайство, крім звернення в банк, необхідно написати заяву в поліцію або залишити звернення на сайті Департаменту кіберполіції (https://cyberpolice.gov.ua) або зателефонувати у сервісну службу Департаменту кіберполіції за номером – 0 800 50 51 70.

Источник: https://forpost.media/proisshestviya/na-zaporizhzhi-shakhrai-vydaiut-sebe-za-pratsivnykiv-banku-iak-ne-potrapyty-u-pastku.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top