На Запоріжжі суттєво зросла кількість випадків сказу тварин: що робити

У Запорізькому регіоні суттєво збільшилася кількість випадків сказу тварин.

Як повідомили у Держпродспоживслужбі Запорізької області, є кілька причин такого зростання. Так, після введення військового стану на території України, збільшилась міграція диких тварин з зони бойових дій на прилеглу територію,  а також заборони на проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

«Ймовірною причиною ускладнення епізоотичної ситуації зі сказу на території Запорізької області є збільшення чисельності червоної лисиці на території області, внаслідок заборони проведення заходів з її регуляції користувачами мисливських угідь протягом останніх 2-х років», — йдеться у повідомленні.

Так, у 2023 році на території Запорізької області зареєстровано 54 випадки сказу тварин: 22-котів, 12-собак, 10-великої рогатої худоби, 6-лисиць, 2-коней,1- дрібної рогатої худоби, 1 випадок єнотовидної собаки. Крім того, оголошено 33 неблагополучні пункти. У порівнянні з 2021 роком — зареєстровано 13 випадків сказу, у 2022 — 3 випадки.

Нагадаємо, нещодавно в одну із ветеринарних клінік Запоріжжя доставили хворого кота, якому було встановлено попередній діагноз ниркова недостатність. Тварина отримувала лікування, але загинула. Під час хвороби кіт укусив свою господарку. Результати дослідження біологічного матеріалу загиблої тварини показали сказ.

Источник: https://forpost.media/novosti/na-zaporizhzhi-suttievo-zrosla-kilkist-vypadkiv-skazu-tvaryn-shcho-robyty.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top