На Запоріжжі загинув розвідник Святослав Сойка

Після служби у Французькому легіоні 32-річний боєць став на захист своєї країни. Його рідний брат воює далі

Він був доброю, світлою й життєрадісною людиною! Так про Святослава Сойка відгукуються друзі та знайомі.

Сойка Святослав

“Святослав — мрійник, мандрівник, вірний друг, — каже Міхей Линч, який дружив зі Святославом з дитинства. — Востаннє ми спілкувались за два тижні до його загибелі, казав, що служить на запорізькому напрямку, що потрібен тепловізор”.

Святослав після закінчення навчання у виші подався до Французького легіону, де прослужив 5 років. Згодом разом із друзями вирішив зайнятись організацією турів до Грузії, Франції та України.

“Він завжди любив гори, лижі, подорожі, — каже його 61-річна мати пані Ольга. — Мав багато планів. Перед початком війни записався до школи високогірного скелелазіння”.

24 лютого Святослав подзвонив мамі о 6.10, вона саме збиралась на роботу. Сказав, що почалась активна фаза війни, й додав, що повертається в Україну.

Дорогою додому він зателефонував ще раз, аби попередити: “Я піду на війну. Це наш останній шанс зберегти Україну, більше можливості в нас не буде”.

Пояснив, що такі люди, як він, потрібні у війську, адже 5 років вивчав розвідувальну справу. Вона розплакалась, подзвонила старшому синові, аби поділитись. “Мамо, я також іду на війну”, — вразив її 36-річний Андрій…

“Як же важко було! — зізнається пані Ольга. — Але я знаю своїх синів — вони не могли ховатись від війни…”

Святослав приїхав додому вночі 26 лютого, вже о 8-й ранку поспішив до військкомату. Повернувся лише на пів години, аби зібрати речі й попрощатись з коханою. Він став бійцем 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади.

За весь час Святослав зателефонував батькам двічі, не розповідаючи жодних подробиць з поля бою, просто заспокоював — мовляв, усе добре. Здебільшого ж писав повідомлення.

“Востаннє подзвонив 20 березня, сказав, що вони на вигідній позиції”, — пригадує пані Ольга. Більше вона не чула голосу свого сина.

Переживаючи за Святослава, написала старшому сину Андрієві, а той поділився, що група розвідників, у складі якої був його брат, взяла в полон російського полковника. “Про того полоненого тоді повідомляли в новинах, що був одягнутий у білизну ЗСУ”, — уточнює пані Ольга.

Андрієві брат теж перестав писати з 22 березня, але старший син заспокоював батьків — мовляв, напевно, в них немає зв’язку…

А згодом на обійстя Сойків прийшли з військкомату, повідомивши, що 24 березня їхній син-розвідник загинув у Запорізькій області.

Сойка Святослав

Коли страшна звістка розлетілася світом, батькам Святослава написало безліч його друзів із різних країн. Висловлювали співчуття, ділилися спогадами.

“А якось прийшов його друг Денис, він також служив у французькому легіоні, — провадить пані Ольга. — Сказав, що йде на війну — у розвідку, щоб помститися за Святослава”.

“Мій син завжди вірив, що Україна має великий потенціал та перспективи стати надпотужною державою”, — каже його мати. І ми віримо, що так буде!

***

Святослав Сойка народився 24 січня 1990 року в Ужгороді, закінчив ужгородську школу №5. Останні роки жив у Франції, служив у Французькому іноземному легіоні.
Коли почув, що росія напала на Україну, одразу звернувся у військкомат і відправився добровольцем на війну.
24 березня в бою у Запорізькій області віддав за Україну своє життя. З2-річного розвідника розвідувального взводу піхотного батальйону поховали  в Ужгороді 4 квітня, на Пагорбі Слави.

Джерело: Експрес

Читайте також: Сили оборони Запорізького краю знищили всі групи ворога, які йшли на прорив

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

Сообщение На Запоріжжі загинув розвідник Святослав Сойка появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-zaporizhzhi-zaginuv-rozvidnik-svyatoslav-soyka

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top