На Запоріжжі закликають жителів не купувати продукти в місцях стихійної торгівлі

Як зазначає “Український південь”, сальмонельоз – гостре інфекційне захворювання, збудниками якого є різні види бактерій роду Salmonella, характеризується переважним ураженням травної системи з розвитком діареї, інтоксикації та зневоднення організму.

Першоджерелом інфекції вважаються сільськогосподарські тварини – велика рогата худоба, свині, коні, вівці, кури, качки, гуси, а також дикі водоплавні птахи. Ці тварини роками здатні виділяти збудника з сечею, фекаліями, молоком, слиною і бути джерелом зараження для людини, що доглядає за ними, при транспортуванні, обробці та зберіганні туш. Останнім часом почастішали випадки зараження людей на сальмонельоз через вживання курячих яєць.

Джерелом інфекції також може бути людина, яка хвора на сальмонельоз, або бактеріоносій, у якого ознак захворювання немає. При зараженні від людини до людини механізм передачі переважно фекально-оральний, тобто через брудні руки, тільки в рідкісних випадках контактно-побутовий – при догляді за хворими, в тісному колективі, особливо в дитячому.

У 96-98 % випадків інфікування пов’язане зі споживанням забрудненої сальмонелами їжі.

За ризиком забруднення сальмонелами продукти харчування розташовують так:

яйця і вироби з них;м’ясо тварин і вироби з нього;риба і морепродукти;молоко і молокопродукти;овочі та фрукти.

Варто зазначити, сальмонели характеризуються високою стійкістю в зовнішньому середовищі, вони здатні не лише виживати, але і розмножуватися не змінюючи при цьому зовнішній вигляд і смак продуктів харчування.

Нагадаємо, нещодавно до запорізької лікарні потрапили чоловік та жінка, у яких діагностували ботулізм. Наразі подружжя перебуває в реанімації у стані медикаментозної коми.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/na-zaporizhzhi-zaklikajut-zhiteliv-ne-kupuvati-produkti-v-miscjah-stihijnoi-torgivli/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=na-zaporizhzhi-zaklikajut-zhiteliv-ne-kupuvati-produkti-v-miscjah-stihijnoi-torgivli

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top