На Запоріжжі закриють частину шкіл: названо основний критерій

З 1 вересня 2025 року Міністерство освіти та науки України прийняло рішення про закриття шкіл, де кількість учнів становить менше 45, переважно в сільських районах.

Ці зміни стосуватимуться учнів 5-11 класів, залишаючи можливість дітям, які навчаються в початкових класах, продовжувати відвідувати найближчі школи, передає «Акцент».

Освітнє відомство пояснило, що педагоги шкіл з меншою кількістю учнів, тобто менше 45, не отримуватимуть зарплату з державного бюджету. Такі вчителі матимуть можливість працювати в опорних школах, які забезпечують транспорт, або продовжувати працювати в своїх школах, якщо місцеві органи виділять кошти з власного бюджету.

Для учнів 5-11 класів передбачено підвезення до опорної школи з супроводом вчителя, і держава виділяє кошти на закупівлю автобусів. Діти з різних населених пунктів, розташованих на відстані до 30 кілометрів, можуть відвідувати цю школу, яка має більші можливості для навчання та більшу кількість учнів.

Освітнє відомство вважає, що такі зміни сприятимуть забезпеченню якісної освіти для українських дітей. Викладання в менших школах з обмеженою кількістю учнів призводило до індивідуального навчання та зʼєднаних класів, що утруднювало взаємодію учнів та обмін досвідом. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Названо точні дати весняних канікул для запорізьких школярівПенсіонерам заяву подавати не потрібно: хто та як може отримати виплати ООН в України Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/na-zaporizhzhi-zakriyut-chastinu-shkil-nazvano-osnovnij-kriterij/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top