На Запоріжжі ЗСУ просунулися за протитанкові рови: подробиці

Українські війська досягли успіхів на Запоріжжі. Вони просунулися на позиції за протитанковими ровами і перешкодами «зуби дракона», які є частиною російської оборони в окупованій західній частині.

Про це інформує американський Інститут вивчення війни (ISW).

Інститут з посиланням на повідомлення військових експертів зробив висновок, що українські сили мають намір утримувати ці позиції.  ISW не готовий оцінити, чи прорвали українські війська цей російський оборонний рубіж, оскільки відсутня українська важка техніка в цих районах. Географічно прив’язані відеоматеріали вказують на те, що українські сили просунулися до позицій на лінії дерев, які знаходяться на схід від російських протитанкових ровів і загороджень «зуби дракона», що є частиною тришарової оборони безпосередньо на захід від Вербового.

Геолокаційні дані вказують на те, що українська легка піхота також просунулася далі вглиб серії підготовлених російських оборонних позицій вздовж дороги, яка веде на північний захід до Вербового. Окрім цього, українські сили просунулися до російських оборонних позицій між Роботиним і Новопрокопівкою. ЗСУ розширюють пролом, який вони вже зробили в одному з російських оборонних рубежів і  перекидають більше техніки й особового складу в тактичні тилові райони цього рубежу.

Українські військові досягають успіхів у безпосередній близькості від ще не прорваного російського оборонного рубежу, який проходить на північний захід від Вербового на північ від Солодкої Балки, проводячи піхотні атаки і обстрілюючи важкою артилерією російські позиції, що розташовані в глибині і на південь від цього рубежу. Розгортання української важкої техніки і значних сил у цих районах може свідчити як про прорив цього російської оборонної лінії, так і про намагання розширити цей прорив.

Речник об’єднаного пресцентру сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун заявив, що друга лінія оборони у росіян достатньо потужна та може мати розгалужену мережу лабіринтів, бо у росіян часу було більше року, щоб окопатися.

«Друга лінія оборони досить потужна, — сказав речник в ефірі телемарафону «Єдині новини». — Не знаю, чому всі думають, що вона слабша. Так, щільність мінних полів там менша, але їх кількість досить велика. Єдине, що може зіграти нам на руку, це те, що траншеї, окопи і перекриття не такі міцні. У росіян було понад рік часу, щоб окопатися, тому я думаю, що лабіринти там існують».

Також Штупун зазначив, що підпалюючи мінні поля, росіяни таким чином самі їх розміновують. Але, за його словами, «дурнів у Росії багато», тому, можливо, вони будуть продовжувати таке робити.

Речник сил оборони Таврійського напрямку наголосив, що росіяни нічим не гребують, і практика підпалу застосовується ще з 2014 року: коли вітер дув у бік українських позицій — росіяни підпалювали траву…

***

Нагадаємо, Запорізький обласний центр служби крові заготовляє цільну кров, плазму і тромбоцитну масу. Для кроводачі донорам потрібно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код (якщо це ID-картка — то довідку про місце реєстрації).

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novost-dnja/na-zaporizhzhi-zsu-prosunulysia-za-protytankovi-rovy-podrobytsi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top