На Запорізькій АЕС брак досвідчених кадрів — Петро Котін

Російські окупанти витіснили людей зі спеціальними знаннями з Запорізької АЕС, зменшуючи здатність керувати атомними електростанціями та реагувати на надзвичайні ситуації. Про загрозу атомної електростанції розповів керівник АТ «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін в ексклюзивному інтерв’ю японському виданню NHK.

Від початку повномасштабного вторгнення кількість працівників скоротилася з 11 000 до 4 000, а їхній досвід і кваліфікація є недостатніми для управління станцією. Крім того, на території станції перебувають щонайменше 500 російських військовослужбовців.

«Найнебезпечніше зараз — це брак досвідченого персоналу. Тих, хто відповідав за ядерну безпеку, замінили росіяни. Безпека станції знаходиться під загрозою», — зазначив Петро Котін.

Керівник НАЕК нагадав, що в червні минулого року росіяни підірвали Каховську ГЕС, внаслідок чого водосховище, з якого постачалась вода на Запорізьку атомну електростанцію, обміліло.

«Тепер ми маємо лише один ставок-охолоджувач, і цього недостатньо», — висловив свою стурбованість Котін. 

Він наголосив, що єдиним можливим рішенням для відновлення ядерної та радіаційної безпеки є деокупація станції і виведення всіх російських військ з території ЗАЕС.  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/na-zaporizkij-aes-brak-dosvidchenih-kadriv-petro-kotin/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top