На запорізькій Хортиці знайшли вціліле скіфське поховання

Археологи протягом певного часу працювали над розкопками на Хортиці, і їх труди окупилися. На острові вдалося знайти справжнє стародавнє місце поховання, а у ньому – скелет. І вже встановлено, що цей могильник належить скіфу – воїну. Чоловік мав навики лучника, що доводять знайдений у його могилі шкіряний колчан зі стрілами. А ще вчені встановили, що воїн був значно вище середньостатистичного скіфа (1,8 м проти 1,65), і що помер він у віці 35-40 років.

Унікальності цій знахідці додає те, що це – перший за майже 30 років знайдений на хортиці могильник, до якого не дісталися чорні археологи. Поховання, скелет та усе, з чим хоронили воїна, не розграблене і ціле.

В останнє таку знахідку на Хортиці робили у 1995 році. Неподалік від цього ж місця знайшли місце поховання жінки. І в її могилі також збереглося чимало атрибутів, що дозволили відтворити історію та дізнатися з неї щось нове.

Чтайте також: На запорізькій Хортиці знайшли зимівники з минулих віків

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/na-zaporizkij-hortici-znajshli-vcilile-skifske-pohovannja/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=na-zaporizkij-hortici-znajshli-vcilile-skifske-pohovannja

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top