На «Запорізькій Січі» презентували проєкт реконструкції музею та Кургану єдності: фоторепортаж

Сьогодні в  історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відбулась презентація проєкту прийдешньої реконструкції Музею історії запорізького козацтва та Кургану єдності. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко,  очільник ОДА Олександр Старух та гендиректор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко підписали Меморандум, щодо спільної участі в оновленні півострова.


На зустрічі розповіли про плани на реконструкцію, приблизні дати реалізації плану та показали стан об’єктів на сьогодні. Зараз Музей більше нагадує «виставку сталактитів», всередині довкола відра та миски — вода сильно затікає через діри в стелі. Тріщини легко побачити, перебуваючи на оглядовому майданчику, вони розташовуються перпендикулярно одна одній.

Планується, що на реконструцію цього року витратять декілька десятків мільйонів гривень. Точні дані та частку кожної зі сторін називати журналістам відмовились. Втім зазначили, що більшу частину коштів виділяє саме область. В проєкті передбачається будівництво оглядового майданчика на музейній площі, доріжок, благоустрій та озеленення території об’єкту «Курган Єдності України.

«Сьогодні вже розпочато перший етап розбудови музею, козацького кола та кургану, на який ми всі разом підіймались. Обласний бюджет підтримав перші кроки по фінансуванню екологічних заходів на Хортиці та найближчим часом ми побачимо серйозні зміни. На стендах, які ви бачите, відображено ескізні проєкти реконструкції. Курган біля музею буде облаштовано пандусами та підйомниками. Також облаштують оглядовий майданчик, реконструюють флагшток — один з найвищих в Україні. Все це поєднається з мабутнім музеєм, в якому використовуватимуться лише екологічні матеріали, для того аби він перестав бути бункером, а став музеєм 21-го століття«, — зазначив гендиректор заповідника Хортиця Максим Остапенко.

Під час зустрічі учасники підійнялись на Курган єдності. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що до Дня Незалежності його буде повністю відреконструйовано. Також планується оновити козацьке коло й антиаварійну частину музею.


Читайте також: Музей історії Запорізького козацтва готується до реконструкції за 70 мільйонів

Источник: https://forpost.media/novosti/na-zaporizkiy-sichi-prezentuvaly-proiekt-rekonstruktsii-muzeiu-ta-kurhanu-iednosti-fotoreportazh.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top