На запорізькому підприємстві провели діагностику роботи газоочисток

На комбінаті Запоріжсталь протестували рукавні фільтри агломашин

На діагностику та обслуговування газоочисних систем шести агломашин щороку «Запоріжсталь» направляє понад 42 мільйонів гривень, щомісяця — 3,5 мільйони гривень.

В екологічну модернізацію аглофабрики – установку газоочисних систем агломашин №1-6 – комбінат вже інвестував понад 1,2 млрд грн.

Принцип роботи нових газоочисних установок агломераційних машин будується на двоступеневому очищенні газів. Це рішення є найсучаснішим та найефективнішим: 95% газоочисних систем, встановлених на металургійних підприємствах Китаю, США та Європи, обладнані саме такими фільтрами.

Технічне обслуговування кожної газоочистки агломашини проводять раз на місяць під час планового ремонту самої агломашини.
Для цього комплекс обладнання — це агломашина та її газоочистка — повністю виключають та виводять з виробничого процесу. Адже специфіка фільтрів полягає в тому, що тягодутьові машини, котрі забезпечують просмоктування повітря при спіканні агломерату, контролюють його транспортування до очисних споруд. Тому зупинка фільтрувального обладнання без зупинки виробництва неможлива.

На запорізькому підприємстві провели діагностику роботи газоочисток

— Для нормальної роботи газоочисного обладнання його потрібно ремонтувати, тестувати та перевіряти найголовніший орган, який знаходиться у газоочистках — рукавний фільтр, — розповідає начальник аглоцеху комбінату «Запоріжсталь» Ігор Качанюк. — Ми це робимо лише тоді, коли агломашина зупиняється на плановий ремонт. Іншого часу немає бо, якщо зупинити газоочисну, зупиниться і сама аглошамина. Ми проводимо діагностику, якщо виявляємо пошкоджені фільтри — міняємо їх. Завдяки цій системи перевірки рукавних фільтрів пил на виході з газоочистки не перевищує 12-15 міліграм при нормативі 50 мг. Зазвичай, під час діагностики ми знаходимо 3-4 пошкоджених рукава з двох тисяч та міняємо їх на нові.

начальник аглоцеху комбінату «Запоріжсталь» Ігор Качанюк

Рукавний парк аглоцеху складає майже 24 тисячі фільтрувальних рукавів. У кожному фільтрі — понад дві тисячі рукавів.Раніше аби перевірити цілісність рукавів, їх потрібно було демонтувати, оглянути на сліди пошкодження і знову монтувати. В цих роботах в середньому було задіяно 40 працівників. А на діагностику потрібні були дві робочі зміни.

На запорізькому підприємстві провели діагностику роботи газоочисток

Два роки тому на комбінаті почали застосовувати новий метод перевірки цілісності рукавів — ультрафіолетовий тест. Діагностику рукавних фільтрів проводять співробітники підрядної організації.

На запорізькому підприємстві провели діагностику роботи газоочисток

— Зараз на агломашині № 6 ми проводили тест ультрафіолетовим порошком на цілісність рукавних фільтрів. В газохід на робочому тракті ми засипаємо ультрафіолетовий порошок, його засмоктує в камери брудного газу і він осідає на рукавних фільтрах. Якщо на рукавах є пориви, незначні отвори — порошок просочиться через них та потрапить у камери чистого газу. Це означає, що рукав зношений та потребує заміни. Ультрафіолетовий порошок можна побачити з допомогою спеціального обладнання- ультрафіолетового ліхтарика та окулярів, — розповів ведучий інженер підприємства «Дніпроенергосталь» Сергій Копаченко. — Час, який потрібен на тестування системи залежить від зношеності рукавів. Потрібен уважний контроль, треба дивитися, аби знайти зношені рукава та замінити їх, аби наш повітряний басейн був чистим. Ми оглянули вже три камери чистого газу, жодного зношеного рукава не виявлено. Це говорить про те, що рукава цілі і в атмосферу не потрапляють частки пилу, газу та суміші.

ведучий інженер підприємства «Дніпроенергосталь» Сергій Копаченко

Комбінат “Запоріжсталь” продовжує приділяти велику увагу питанням екології та зменшувати кількість викидів у повітря. З 2012 року комбінат направив на екомодернізацію понад 15 мільярдів гривень.

На запорізькому підприємстві провели діагностику роботи газоочисток

Читайте також: У Запоріжжі випускники коледжів з легкістю влаштовуються на високооплачувану роботу

Фото автора 

Сообщение На запорізькому підприємстві провели діагностику роботи газоочисток появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/na-zaporizkomu-pidpriyemstvi-proveli-diagnostiku-roboti-gazoochistok

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top