Національний банк випустив пам’ятну монету із зображенням калини й захисників України

Нацбанк випустив пам’ятну монету, присвячену незламності українського народу

Національний банк ввів в обіг пам’ятну монету «Ой у лузі червона калина». Вони присвячені українській пісні, яка під час кривавої війни росії проти України стала новим символом незламності українського народу та об’єднала борців за свободу України в усьому світі.  Про це повідомляється на офіційній сторінці у Facebook Національного банку України.

— На аверсі монет зображена стилізована композиція: захисники різних поколінь – козак, січовий стрілець і сучасний воїн Збройних Сил України підіймають калину – опоетизований символ України, крона якої нагадують обриси кордонів нашої Батьківщини, — сказано у повідомленні. — Угорі напівколом напис: «А ми тую червону калину підіймемо!». На реверсі на дзеркальному тлі угорі продовження пісні: «А ми нашу славну Україну, гей, гей розвеселимо!». У центрі зображено гілку — листок та ягоди калини.

Автор монет Дмитро Кривонос, а втілили її в життя скульптори – Святослав Іваненко та Володимир Атаманчук.

Монети відкарбовані номіналом 5 гривень (із нейзильберу) та 10 гривень (зі срібла).

Тираж монет зі срібла – до 5 000 штук (у тому числі – до 2 500 шт. у 2022 році), з нейзильберу – до 250 000 штук (у тому числі – до 75 000 шт. у 2022 році, в сувенірній упаковці).

Національний банк випустив пам'ятну монету із зображенням калини і захисників України

Нагадаємо, раніше «Індустріалка» повідомляла про те, що Національний банк України випустив пам’ятну монету «В єдності — сила»

Читайте також: Українцям, які не отримали 6500 грн за програмою «єПідтримка», нарахують гроші

Читайте наші новини на сайті zprz. city

Сообщение Національний банк випустив пам’ятну монету із зображенням калини й захисників України появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/natsionalniy-bank-vipustiv-pam-yatnu-monetu-iz-zobrazhennyam-kalini-y-zahisnikiv-ukrayini

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top