Нацкомісію закликають скасувати рекомендації про перейменування населених пунктів, у тому числі Запоріжжя

Після рекомендацій Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування 1400 населених пунктів, у тому числі м. Запоріжжя, суспільство вибухнуло шквалом критики.

Тільки за один день скандал набрав настільки великих обертів, що наступного дня у Нацкомісії все ж спромоглися роз’яснити свою позицію інформаційному агентству «Інтерфакс Україна»:

«Рішення комісії — це висловлені рекомендації, рішення комісії — це не перейменування населених пунктів, у нас немає на це повноважень. У будь-якому разі це має вирішувати громада, органи місцевого самоврядування», — сказав голова Національної комісії зі стандартів державної мови Володимир Мозгунов на пресконференції.

Він додав, що найменування «Запоріжжя» відповідає нормам української літерної мови, але в рекомендаціях додали обласний центр через «звернення від жителів міста».

Міністерство освіти і науки пропонує скасувати рішення про рекомендації щодо перейменування населених пунктів.

«27 червня Нацкомісія зі стандартів державної мови рекомендувала змінити понад 1400 назв населених пунктів в Україні через невідповідність нормам української мови. Однак перелік населених пунктів, які було рекомендовано до змін Національною комісією зі стандартів державної мови, не відповідає рекомендаціям, які передбачені законом», — ідеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Також у відомстві зазначили, що цей список містить безліч назв, які відповідають стандартам державної мови:

«Це означає, що перелік необхідно скасувати та створити новий. Сьогодні Міністерство освіти і науки надіслало лист до Національної комісії зі стандартів державної мови про скасування рішення».

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/natskomisiiu-zaklykaiut-skasuvaty-rekomendatsii-pro-pereymenuvannia-naselenykh-punktiv-u-tomu-chysli-zaporizhzhia.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top