Надія і жах під одним дахом: історії гематологічного відділення Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні

Гематологія в Запорізькій обласній клінічній дитячій лікарні — місце надії та домівка на довгі місяці для дітей з усієї області. Але ж виносити сміття за стіни домівки не прийнято, правда ж? І мешканці відділення мовчать. Мовчать роками. Мовчать про те, про ще треба кричати. Адже волосся становиться дибки від тих історій, які розповідають ті, кому вдалося знайти порятунок в іншому місці.

Редакція Форпост має соціальну свідомість, тож ми радо допомагаємо поширенням інформації про дітей, яким довелося зіткнутися з жахливим діагнозом — онкологією. Допомога на лікування, підтримка…  А що далі? Там, за білими стінами лікарні, що так велично виситься на головному проспекті міста? Скільки болю та сліз, та сліз не завжди від болю?

Все почалося тиждень тому, коли волонтери прислали нам відеозвернення Катерини Тимошкиної. У її сина Романа — гострий лімфобластний лейкоз. У відділені гематології вони пролежали з 4 грудня 2020 року до лютого 2021 року. Їм пощастило — вони змогли виїхати на лікування до Італії. І ось, вже знаходячись там, жінка виклала відеозвернення про те, що відбувається у відділені гематології.

Катерина розповідає про свавілля персоналу у відділені, де сестра-господарка може замкнути на ключ приміщення із подарованими волонтерами пральними машинами. Про те, як привезені волонтерами подарунки — не доходять до дітей. Як на її прохання розподіляти дітей у палатах за віком, її з сином виселили в «ігрову кімнату» — аварійне приміщення, не призначене для проживання, і навіть для того, щоб діти проводили там дозвілля. Рому ж з лікарні Катерина забрала в жахливому стані — з аспарагіназним панкреатитом, коли дитині вже кололи морфій. Наразі Ромі вже краще, лікарі в Італійській клініці дають обнадійливі прогнози, в той час як завідуючий відділенням гематології в ЗОКДТ  Андрій Бородін, сказав мамі, що в них після «хімії» діти помирають.

Однак, вже за тиждень, Катерина виклала інше відеозвернення. як виявилось, жінці писав персонал відділення, який звинуватив її у відсутності вдячності.

Перше відеозвернення спровокувало цілу хвилю розповідей від тих, хто колись вже був пацієнтом цього відділення. За тиждень ми дізнались декілька історій від мам і будемо публікувати їх окремими матеріалами.

Окремо опублікуємо й думку волонтерів, які допомагали й допомагають відділенню.

На жаль, завідуючий гематологічним відділенням ЗОКДЛ Андрій Бородін за тиждень жодного разу не взяв слухавку, коли журналісти Форпост намагалися йому додзвонитися. Тож ми пропонуємо йому, якщо він хоче щось повідомити або прокоментувати з цього приводу — ми будемо раді опублікувати його думку. Зв’язатися з нами можна за офіційно вказаними номерами телефонів.

Источник: https://forpost.media/novosti/nadiia-i-zhakh-pid-odnym-dakhom-istorii-hematolohichnoho-viddilennia-zaporizkoi-oblasnoi-klinichnoi-dytiachoi-likarni.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top