Найбільше українці не довіряють держапарату та чиновникам, а найбільш вірять армії — опитування Вокс Україна

В опитуванні проаналізовано поточний рівень довіри українців до різних інституцій. Більшість з результатів свідчать про значний скептицизм щодо більшості державних установ.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на опитування Вокс Україна.

Респонденти оцінювали свою довіру до різних інституцій за 7-бальною шкалою, де 1 означало «Зовсім не довіряю», а 7 — «Повністю довіряю». 

Довіра українців до…

Дані опитування свідчать про значний скептицизм, що часто межував із відвертою недовірою до більшості політичних інституцій. Зокрема, респонденти здебільшого обирали оцінку, близьку до 3. Найвищий рівень недовіри спостерігався до державного апарату та чиновництва (81,3%), парламенту (75,4%), судової системи (74,9%) та виборчих комісій (69,8%).

Проте недовіра включала скептицизм щодо здатності української влади та політиків швидко вирішувати актуальні проблеми. Згідно з результатами опитування, 74,2% респондентів не вірять у здатність української влади та політиків забезпечити політичну стабільність у країні. Крім того, 75,6% сумніваються в дотриманні верховенства права, а 83,5% висловлюють скептицизм щодо можливості зменшення корупції. Трохи нижчий, але все ж значний рівень недовіри спостерігається щодо забезпечення чесних та прозорих виборів (68,9%), збереження свободи слова (69%) та забезпечення національної безпеки (55,5%).

Схожий скептицизм спостерігається і щодо економічних реформ. Зокрема, 74,9% респондентів не вірять у здатність влади сприяти загальному економічному покращенню. 84,9% сумніваються, що влада може зменшити рівень бідності, 84,1% не довіряють її зусиллям зі зменшення нерівності доходів, а 72,1% не вірять у підвищення сталості зайнятості. Крім того, 75,8% респондентів висловили недовіру щодо здатності влади забезпечити соціальний захист громадян України.

Важливість демократії та незалежності

Респондентів попросили оцінити важливість низки питань за шкалою від 1 («Зовсім не важливо») до 7 («Цілком важливо»). Результати показали, що 80,7% учасників вважають важливим, щоб Україна залишалася демократичною країною. Крім того, 83,3% зазначили, що громадяни повинні використовувати свій голос для впливу на національну та місцеву політику. 88,6% підкреслили важливість незалежності України, а 82,5% вважають важливою територіальну цілісність. Окрім того, 83,8% заявили, що державною мовою країни має бути українська. 

Дані були зібрані через онлайн-анкети із 26 питаннями у листопаді 2024 року. Опитування проводилося українською мовою та орієнтувалося на репрезентативну вибірку населення України віком від 16 до 55 років. Загалом у ньому взяли участь 850 осіб. Серед респондентів 49,8% становили жінки, а 50,2% — чоловіки. Більшість (59,6%) мали вищу освіту, а 61,3% зазначили, що середньомісячний дохід їхніх домогосподарств не перевищує 20000 гривень. 28,8% респондентів проживали у західних областях України, 16,1% — у північних, 13,8% — у південних, і лише 7,5% — у східних регіонах. Інші респонденти мешкали у Центральній Україні (24,9%) та Києві з прилеглою областю (9,8%).

Підписуйтесь на Акцент в

Share this post

нет
scroll to top