Накопичувальна пенсія: що варто знати запоріжцям

Як заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, уряд прийняв рішення про те, що першими на соцпакети з накопичувальною пенсією зможуть претендувати наступні групи населення:

соціальні працівники;освітяни;військові.

Чому Україні потрібна накопичувальна пенсія?

Згідно з пенсійною реформою 2003 року, в Україні мали запрацювати три рівні пенсійної системи ще 16 років тому. Проте другий рівень пенсійної системи – обов’язкові пенсійні накопичення – не запроваджений й досі.

Мінсоцполітики у межах своєї ініціативи “10 запитань та відповідей про пенсійні накопичення” розповіло, що через демографічну ситуацію у країні та недостатність фінансування держава не може забезпечити українців гідною пенсією. Саме тому в Україні мають запрацювати обов’язкові пенсійні накопичення.

Яку пенсію можуть отримувати українці?

У Мінсоцполітики порахували, що пенсія у розмірі близько 7 тисяч гривень у квітні цього року могла б стати реальністю для українців, якщо би вже тоді повноцінно працювала накопичувальна система. Щоправда, на такі виплати могли б очікувати українці зі стажем 35 років, середньою зарплатою 15 тисяч гривень, щомісячними внесками у розмірі 4% тощо.

Розмір накопичувальної пенсії в залежності від стажу та тривалості виплатРозмір накопичувальної пенсії в залежності від стажу та тривалості виплат

Як працюватиме система обов’язкових пенсійних накопичень:

Частина внесків одразу надходитиме у власність людини, на її особистий рахунок в накопичувальному фонді.З податків, що сплачуватимуть українці, на накопичення буде спрямовано частку у розмірі 2% від зарплати. Додаткові 2%, отримуватиме населення з податків, що сплачує роботодавець.Пенсійний фонд буде одразу вкладати накопичення українців у найнадійніші інструменти держави, тобто державні цінні папери, в тому числі цільові на реалізацію довгострокових проєктів, муніципальні цінні папери, акції та облігації підприємств, депозити в надійних банках, банківські метали, нерухомість, землю тощо.Передбачається, що українці не лише самі зможуть обирати фонди для накопичень, але й змінювати їх за власним бажанням.Накопичувальна пенсія буде виплачуватись паралельно з солідарною пенсією, не впливаючи на її розмір.

Виплати з накопичувальної пенсійної системи можуть бути:

довічними,одноразовими,на визначений термін.

Джерело: “24 канал”

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/jak-pracjuvatime-nakopichuvalna-pensija-shho-varto-znati-zaporizhcjam/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=jak-pracjuvatime-nakopichuvalna-pensija-shho-varto-znati-zaporizhcjam

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top