«Намагаємось жити так, аби батько пишався», – родини загиблих запорізьких бійців розповіли про свою найбільшу втрату

Тринадцятеро дітей запорізьких бійців, які загинули в російсько-українській війні на Донбасі разом з батьками завітали до запорізького офісу «Європейської Солідарності», щоб отримати корисні подарунки до школи.

Пакунки родинам вручали активісти ГО «Справа громад». Мами та бабусі малечі зізнаються: сьогодні зібрати дитину до школи – процес не з дешевих. Тож наплічники, зошити, олівці, фломастери, альбоми та купа іншої шкільної канцелярії –  це суттєва підтримка для сімейного бюджету.

Величезний пакет зі шкільним приладдям отримала від «Справи громад» дев’ятирічна Юля – донька загиблого у 2014 році на Донбасі заступника командира дивізіона 55-ї артилерийської бригади Петра Третяка. Її тато загинув в бою на Луганщині, коли дівчинці виповнилося лише три рочки. Тата краще пам’ятають старша сестричка Тетяна та братик Андрій, яким на тоді виповнилося 11 та 18 років відповідно. Їхня матір Оксана Третяк згадує, як  старший Андрійко підтримував її  у той страшний час, коли дізналася, що чоловік загинув на фронті.

Чотири місяці разом із сином жінка розшукувала свого Петра. Знала небагато –  6 серпня підрозділ чоловіка виходив з оточення в Луганській області, потрапили під обстріл «градів», бійці намагались врятуватися на автівці, та натрапили на ворожий блокпост біля Красного Луча. Там підполковник Третяк загинув. Аби знайти та вивезти тіло з окупованої території знадобилося чотири місяці. Про загибель батька жінка довго не розповідала молодшим дітям. «Він залишився жити  в нашому серці, в хаті його світлини. Він завжди присутній поряд з нами. Він наш герой», –  каже Оксана.

Родина Третяків намагається жити так, аби батько міг пишатися ними. Оксана й її син Андрій присвятили своє життя армії. Відтепер разом служать у татовій 55–й  артилерийській бригаді, разом захищають Україну.

За словами Оксани, родинам загиблих воїнів найважливіше відчувати, що вони не лишилися наодинці зі своєю бідою. Що в країні шанують пам’ять українських захисників та дбають про їхніх дітей.

«Сьогодні ми відчуваємо велику вдячність за те, що є люди, які  не забувають про дітей героїв, підтримують їх. Кожного навчального року така підтримка. Портфелі, канцелярське приладдя дуже потрібні. Бачу, як діти радіють цим дарункам. І на Новий рік також їх тут вітають. Така турбота важлива для нас», – розповідає Оксана.

Шестирічний Трофим Трофимов – син загиблого розвідника 79-ї ОАЕМБр Євгена Трофимова (позивний «Трофим») ще тільки готується піти до школи. Втім, хлопчик дуже радіє дарованій йому купі корисних школярських речей. За словами його бабусі, матері загиблого бійця Наталії Трофимової, онук народився 30 липня 2014-го – за 2 дні після загибелі свого батька на фронті. Євген Трофимов загинув від осколку ворожої мінометної міни, коли потрапив у засідку під час виведення роти з оточення.

Час не вилікував біль від тієї втрати, каже жінка. Тішить онук, його радості та успіхи. Як і батько, Трофим займається кікбоксингом, мріє стати чемпіоном.

«Для нас стає традицією допомагати на початку навчального року  родинам загиблих воїнів. Минулого року ми також дарували ранці та канцелярські приладдя школярам, батьки яких загинули на війні. І взагалі, ми опікуємося цими дітьми та допомагаємо їм, вітаємо зі святами» – розповідає ветеран АТО, партієць «Європейської Солідарності» та координатор «Справи Громад» в Запоріжжі Валерій Прозапас.

За словами Валерія, питання допомоги дітям героїв, загиблих в російсько-українській війні на Донбасі, нині, на жаль, замовчується в інформаційному просторі країни.

«У нас так сталося, що влада не вважає за потрібне концентрувати на цьому увагу. Родини загиблих – їхні батьки, та, особливо, діти часто  залишаються сам на сам зі своїми побутовими проблемами. Якщо їм не буде допомагати держава – допомагатимемо ми. Ми постійно на зв’язку із сім’ями побратимів. І не залишимо їх» – підсумував Валерій Прозапас.

Сообщение «Намагаємось жити так, аби батько пишався», – родини загиблих запорізьких бійців розповіли про свою найбільшу втрату появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/namagaiemos-zhiti-tak-abi-batko-pishavsja-rodini-zagiblih-zaporizkih-bijciv-rozpovili-pro-svoju-najbilshu-vtratu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top