Наша мета: збудувати Європу в Запоріжжі – Дмитро Кирильчук про плани в міській раді

Напередодні виборів журналісти «Форпост» ближче знайомлять читачів з кандидатами у депутати від партії «Європейська Солідарність» до місцевих рад. Серію інтерв’ю продовжимо спілкуванням з кандидатом до міської ради Дмитром Кирильчуком. Людиною, яка попри юний вік, вже понад 10 років свого життя присвятила медичній сфері. Працюючи фахівцем зі зв’язків з медичною громадськістю, Дмитро з власного досвіду знає все підводне каміння медицини в місті. Він активно брав участь в запорізькому Майдані й більше не зміг стояти осторонь політичних подій. Що ж кандидат може запропонувати Запоріжжю та як збирається втілювати свої ідеї в життя читайте далі.

– Ви доволі молодий кандидат у депутати, чи не наймолодший у ЄС. Чи достатньо досвіду для того, щоб ставати складовою міської політики?

Я впевнений, що на цьому етапі мого досвіду вистачить, щоб працювати над політичною складовою. Ця сфера не є принципово новою для мене, адже починав я у молодіжній політиці й поступово розвивався. Окрім цього я маю дві освіти й займаюсь постійним саморозвитком, звісно Вища політична школа, випускником якої я є надала мені певних знань і навичок. Минулі парламентські вибори загартували до боротьби цього року і до серйозної роботи в майбутньому. Дуже сильно допомогло й постійне спілкування з чинними депутатами та досвідченими політиками, це додало впевненості у власних силах й у тому, що впораюсь з питаннями місцевої політики та самоврядування.

– Як довго ви прихильник партії та яким чином раніше долучалися до партійного життя?

Прихильником партії я став ще 2014-го року, а вже наступного вступив у ряди тодішнього «Блоку Петра Порошенка», все відбувалось якраз у розпал подій. З того часу і дотепер обіймаю посаду наступника голови Всеукраїнського громадського об’єднання «Солідарна молодь» і активно беру участь та допомагаю в організації акцій деяких заходів та флешмобів як партійних, так молодіжних. Ми виступали організаторами школи громадського діяча, молодого політика – до цих проєктів я також безпосередньо доклав своїх зусиль. Взагалі намагаюсь брати активну участь в житті молодіжного об’єднання партії й партійних заходах.

– Розкажіть про свій медичний досвід?

Моя безпосередня робота – це фахівець по зв’язках з медичною громадськістю — я провізор. Вже понад 10 років присвятив роботі в одній в іноземній фармацевтичній компанії й продовжую поєднувати свою діяльність наразі з політикою. Проте зараз моя основна робота донині.

– Яка насправді ситуація, чи порається місто/держава з викликами, що пов’язані з коронавірусом?

Ще в серпні я говорив, що за наявності повномасштабної хвилі коронавірусу є надзвичайно гостра проблема, що міська та обласна рада не зможе повністю виплатити кошти медикам та забезпечити їх засобами індивідуального захисту. Лише за перший квартал 2020 року був дефіцит місцевого бюджету, у розмірі 36 мільйонів недоотримання. Що можу сказати з досвіду спілкування з лікарями – забезпеченість є, проте не безперебійна. Зараз медики мають певний мінімум, але якщо станеться тотальне зростання захворюваності – чи витримає його медицина. Ті заклади, які на початку були перекваліфіковані на лікування хворих коронавірусом, вже зараз переповнені, для того , щоб контролювати ситуацію до них приєднуються інші лікарні. Ми знаємо, що відбувається з коронавірусним фондом, ситуація дуже нестабільна і давати якісь прогнози доволі важко.

– Які в Запоріжжі наразі найбільші проблеми? Як на вашу думку їх можна вирішити?

Це не тільки моя думка, вона підтверджена усіма опитуваннями: основна проблема міста за останні роки – це питання екології Запоріжжя. Щоб цю проблему вирішити потрібно її популяризувати й надзвичайно важливо підтримати проєкти рішень ініційовані нашою фракцією у міській раді. Показово, що наша партія не виступає за закриття промислових гігантів, а ініціює конкретні кроки до подолання екологічної кризи у місті. Перший крок, який чинна влада ніяк не хотіла підтримувати – це впровадження постів моніторингу повітря та водних ресурсів. Він дасть можливість владі забезпечити регулювання у сфері забруднення шкідливими викидами навколишнього середовища. Це реальний крок, а не популістичні заяви опонентів, які виступають за покращення екології, а потім не голосують за відповідні проєкт. Наприклад за це рішення проголосувало всього 13 депутатів, бо це не вигідно.

У міській раді хочете займатися лише питаннями медицині, чи є бачення окремих проєктів. До яких долучитеся?

Звісно я буду підтримувати медичну галузь, яка тісно корелює з моїм фахом, проте свою діяльність не буду обмежувати лише медициною. Взагалі, разом з командою, я планую втілювати всі складові питання політичної програми нашої партії. Зокрема першочергово – це встановлення стаціонарних пунктів спостереження за екологією, важливою також є підтримка малого бізнесу, оскільки моя друга освіта економічна, я вважаю, що можу бути корисним у цій галузі. І реформування ЖКГ, а саме проведення реформ у місцевих ОСББ, цим питанням я також займатимусь обов’язково.

– Які кроки ви зробите першочергово коли станете депутатом?

Для мене першочерговим буде розподіл діяльності по комітетах, адже це левова частка праці депутата міської ради. Я би хотів працювати у комітеті економічного розвитку або охорони здоров’я. Мій досвід, знання, навички могли б там знадобитись. Окрім цього, чому свою діяльність я хочу пов’язати саме з економічною складовою політки, адже принципова позиція партії: починати нову каденцію з проведення незалежного аудиту. Нам треба перевірити діяльність нинішньої влади, ми всі знаємо про корупційні схеми та розкрадання державних коштів під час будування інфраструктурних об’єктів. Запоріжжя в умовах децентралізації, яку провів п’ятий Президент України Петро Порошенко, отримало зростання бюджету втричі, а кредитна історія міста стала ще сумнішою. Депутатам нової каденції доведеться розв’язувати проблеми, які залишить нинішня влада. Тому, вже зараз, я розумію, що попри всі складнощі доведеться цим займатись і повністю до цього готовий.

– Ви багато кажете про нові ідеї, про європейське місто — які новаторства ви б хотіли впровадити у Запоріжжі?

Що таке «європейське місто»? – Це місто з нормальними, комфортними для його мешканців умовами, які нам хочеться реалізувати. Ми можемо спостерігати як люди масово виїжджають у пошуках кращого, зручнішого для життя місця і доволі часто їх вибір припадає саме на країни Європи. Якщо в деталях, то це місто, яке буде придатне для потреб людей. Наша мета: збудувати Європу в Запоріжжі. Перше — це впровадження інклюзивності для зручності людей з різним рівнем потреб. Інший момент: містяни повинні відчувати себе захищеним, я кажу про освітлення вулиці, дроги та приватні сектори, про камери, які допомагають дійсно контролювати ситуацію, а не для «вигляду». Зони відпочинку також повинні бути на рівні, вже боляче дивитись як запоріжці їдуть в інші міста просто, щоб погуляти з дітьми, адже у нас їх просто немає. Перші кроки для мене – це впровадження проєкт, які б розв’язувати ці проблеми та правильно сформований розпорядок дня. Я вважаю, що надважливо виділяти час для спілкування з мешканцями, адже першочергово повинні вирішуватись кричущі питання людей, які поклали на нас свою надію. Я вже сказав про «європейське Запоріжжя», але це загальне питання, я пам’ятаю все, що казали й кажуть мені виборці і їхні проблеми зазвичай повторюються. Це монополії та великі суми на послуги, які не надаються людям, це неможливість створення нових ОСББ, яким влада перешкоджає. Щодо медичних проблем доволі часто звертаються, людей турбують ті умови в яких доводиться лікуватись. Деякі речі навіть важко описати – треба побачити. Коли виділяються кошти на комунальні заклади, а вони йдуть не на ремонт палат чи оснащення, а на поли, коридори – те що вигідно. Ніхто не думає про пацієнтів та про умови. Від нашої партії одне з завдань – розв’язувати ці проблеми.

– Яким бачите місто через 5 років?

Я бачу місто, яке активно й ефективно розвивається під керівництвом Валерія Прозапаса. Сподіваюсь, побачити вільне, козацьке та європейське Запоріжжя. Це не просто красномовні гасла, а дійсно те, що треба зберегти й впровадити на роки вперед. Запоріжжя повинне змінюватись, починаючи з освітлення вулиць, оснащення дворів, щоб люди відчували себе щасливими та захищеними й закінчуючи тим, щоб запоріжці не бачили того повітря, яким вони дихають. Ми намагатимемось реалізувати все, але будемо реалістами щось вдасться – щось ні. Можу запевнити лише одне: те, що залежить від нас, від мене зокрема ми будемо максимально виконувати. Через 5 років я хочу, щоб Запоріжжя було містом, яке розвивається і з якого не хочеться їхати.

Спілкувалася Руслана Ашурова

Сообщение Наша мета: збудувати Європу в Запоріжжі – Дмитро Кирильчук про плани в міській раді появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/nasha-meta-zbuduvati-ievropu-v-zaporizhzhi-dmitro-kirilchuk-pro-plani-na-posadi-deputata.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top