НАТО може вступити у війну з росією у разі ядерного інциденту на Запорізькій АЕС

Британський депутат, голова спецкомітету з оборони у Палаті громад Великої Британії Тобіас Еллвуд вважає, що удар по Запорізькій АЕС має викликати відповідь військових сил країн НАТО.

Про це він повідомив у Twitter., пишуть «Факти».

«Будь-яке навмисне пошкодження, що спричинить потенційний витік радіації на українському ядерному реакторі, буде порушенням статті 5 НАТО», — зазначив він, коментуючи статтю The Times про те, що Росія готує провокації на захопленій ЗАЕС.

Британського чиновника підтримав член палати представників конгресу США Адам Кінзінгер.

«Дійсно, це навіть не підлягає дискусії. Будь-який витік радіації вбиватиме людей у країнах НАТО. Це автоматично задіює статтю 5», — написав Кінзінгер у відповідь.

Стаття 5 статуту НАТО передбачає принцип колективної оборони. Це означає, що напад на одного з членів Альянсу вважається нападом на всіх його членів.

Нагадаємо, російські окупанти захопили найбільшу атомну електростанцію в Європі Запорізьку АЕС ще на початку повномасштабної війни, 4 березня. Працівники станції опинилися у заручниках. На станції перебувають російські військові, а також співробітники Росатому. Наразі на станції не працюють два з шести реакторів.

Кремль використовує Запорізьку АЕС як «ядерний щит» для прикриття своєї військової техніки, оскільки ЗСУ не можуть відкрити вогонь у відповідь в районі електростанції, а також для тиску на Україну та світ, погрожуючи ядерною катастрофою.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/vijna/nato-mozhe-vstupyty-u-viynu-z-rosiieiu-u-razi-iadernoho-intsydentu-na-zaporizkiy-aes.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top