Науковці продемонстрували результати експедиції, в якій досліджували кораблі, що затонули поблизу Хортиці (ВІДЕО)

Метою дослідження було картування і побудова 3D-моделей двох дерев’яних суден, імовірно 18-го століття, що лежать на дні Дніпра.

Наприкінці лютого науковці вийшли на гідроархеологічну експедицію біля берегів Хортиці на р. Старий Дніпро. Експедиція отримала назву “Проект Борисфен”, а до її складу увійшли науковці із Запоріжжя, Одеси та Києва. Керівником виступив завідувач відділу історичних пам’яток Національного заповідника “Хортиця”, кандидат історичних наук Дмитро Кобалія.

Одна зі знахідок – плоскодонне 15-метрове судно. Археологи припускають, що воно затонуло наприкінці ХІХ – на початку ХХ сторіччя. Ще два знайдені судна належать до Дніпровської флотилії 1736-1739 років. Останні дві знахідки частково зруйновані, вода з кожним роком розмиває їх дедалі більше.

Підіймати кораблі на гору не планують. Наразі існує тренд безконтактного дослідження таких об’єктів. Саме цим видом дослідження й займалися науковці гідроархеологічної експедиції. Науковцям вдалося зробити багато світлин, завдяки яким вони відтворили картування та 3D-моделі двох дерев’яних суден. Про це повідомили на сторінці Національного заповідника “Хортиця” у Facebook.

За допомогу в організації зимової підводної експедиції науковці дякують Клініці Святого Миколая та Миколі Бєлому.

Читайте також: Запоріжець влаштував атракціон на Дніпрі

Сообщение Науковці продемонстрували результати експедиції, в якій досліджували кораблі, що затонули поблизу Хортиці (ВІДЕО) появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/khoroshee-video/naukovci-prodemonstruvali-rezultati-ekspedicii-v-jakij-doslidzhuvali-korabli-shho-zatonuli-poblizu-hortici-video.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top