За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Іван Федоров, очільник Запорізької обласної військової адміністрації, під час брифінгу, 04.09.2024 р. Суспільне Запоріжжя
У Запорізькій області 122 школи розпочали новий навчальний рік у змішаному форматі, з них у Запоріжжі — 79. Для цього освітні заклади мали обладнати укриття, та отримати усі необхідні погодження від компетентних органів, держструктур та Ради оборони.
Про результати перших днів навчання, енергетичні та безпекові питання освітнього процесу та заохочення вчителів розповів очільник Запорізької ОВА Іван Федоров під час брифінгу.
Змішане навчання на Запоріжжі
За словами Івана Федорова, у Запоріжжі через обстріли вже у другий день навчання в освітніх закладах знизилась кількість учнів:
«Бачимо, що в перший день, другого вересня, до освітніх закладів лише міста Запоріжжя прийшло понад 10000 учнів. На другий день через те, що були обстріли міста, ми побачили спад кількості учнів. Ми щодня будемо моніторити для того, щоб вдосконалювати систему надання якісної освіти і збільшувати кількість учнів, але у суто безпечних умовах».
Нині у Запоріжжі на змішане навчання перейшли 79 освітніх закладів, ще 10 шкіл — мають розпочати вийти на «офлайн» за декілька тижнів після завершення підготовчих робіт.
Читати ще
Читати ще У Запорізькій області понад 46 тисяч дітей розпочнуть навчання в очному та змішаному форматі
Безпекові питання змішаного навчання на Запоріжжі
Для того, аби школи розпочала змішане навчання, заклад освіти має пройти декілька перевірок від різних інстанцій, розповів Іван Федоров.
«В першу чергу — це обстеження міським та районним департаментом освіти, після того територіальна громада пише заяву на Раду оборони. Ми не розглядаємо на Раді оборони доти, доки ДСНС, Держпродспоживслужба, Національна поліція, військове командування, Департамент освіти області не скажуть: «Ок, можна працювати». Лише ці школи, яким Рада оборони погодила, можуть функціонувати».
Окрім цього, як зазначив очільник ЗОВА, громади Запорізької області отримали 25 шкільних автобусів задля створення безпечної дороги для учнів:
«Ми розбудовуємо цілу екосистему освіти офлайн, це надскладний процес, він йде не на стільки швидко, наскільки нам би це хотілося, тому що головна теза — безпека. Всі діти мають бути в безпеці та, наскільки це можливо, здобувати освіту. Ми маємо підвозити їх за узгодженими маршрутами з військовими та нацполіцією і я впевнений, що розбудова системи стане таким прикладом як це має функціонувати».Читати ще
Читати ще Запорізька область отримала понад 78 мільйонів гривень субвенції для закупівлі шкільних автобусів
Енергоживлення в освітніх закладах Запоріжжя
Нині більшість освітніх закладів міста, які запровадили змішане навчання, забезпечені генераторами, втім заплановано збільшити можливості автономного електроживлення, зазначив Іван Федоров:
«Буквально в одному дитячому садку немає генераторів, а також в декількох школах в нас є генератори зовсім малої потужності. Ми розуміємо, що одного генератора недостатньо для того, щоб електрика зʼявилася на системній основі в школі, тому що генератор може працювати 8 годин, після того має бути перерва, заливатися паливо, зберігатися паливо, змінюватися мастило».
Для того, аби забезпечити стабільну роботу електрогенераторів в закладах освіти міста, необхідно до 20 літрів палива:
«Якщо беремо, що в середньому в школі не буде світла приблизно п’яти годин, то нам потрібно використати 15-20 літрів палива на добу. Тому ми розуміємо, що це приблизно вісім мільйонів гривень на усі школи області на місяць, то це точно прийнятна сума — ми здатні її профінансувати».Читати ще
Читати ще “Мамо, час збиратися!”. У Запоріжжі запрацювали дитячі садочки
Про заохочення вчителів
Під час брифінгу очільник Запорізької ОВА Іван Федоров анонсував програму фінансового заохочення для вчителів регіону, які навчають офлайн — нині вона отримала погодження від міністра освіти Оксена Лісового:
«Ті вчителі, що навчають офлайн у Запоріжжі, і ті, хто навчає офлайн в іншому місті, вони зовсім в інших умовах. Тож ми знайшли механізми та ресурси для фінансового заохочення, ми сподіваємося, що нам узгодять таку грантову модель і ми зможемо на цьому тижні її презентувати, для того, щоб наші вчителі, які героїчно виходять працювати в укриттях, могли отримувати фінансове заохочення».Читати ще
Читати ще Чотири вчительки із Запорізької області увійшли до топ-50 національної освітньої премії