Названо новий тариф на світло, який готують для українців

В Україні через обстріли утворилася складна ситуація в енергетичній системі. Деякі станції зруйновані через ворожі обстріли й потребують відновлення. Також спостерігається дефіцит електроенергії у пікові години споживання. Всі ці фактори призвели до того, що влада почала розглядати можливість підвищення тарифів для населення.

За інформацією РБК-Україна наприкінці квітня максимальним новим тарифом називали 3,5 грн/кВт-год, а зараз розглядається максимальний рівень – близько 4 грн/кВт-год.

Імовірність підвищення тарифу підтвердили і в Міністерстві енергетики.

“Очевидно, що незначне підвищення тарифів таки відбудеться. Просто зараз рішення ще не ухвалене – тривають дискусії та розрахунки. Але найімовірніше це відбудеться найближчим часом”, — сказала заступник міністра енергетики України Світлана Грінчук в ефірі телемарафону.

Новий тариф на електроенергію

Наразі в Україні діє тариф для населення 2,64 грн/кВт-год. Новий тариф може бути більшим на 50% — 3,96 грн/кВт-год. «Рішення ще немає, але обговорюється стеля на рівні 3,96 грн/кВт-год», — сказав співрозмовник.

Народний депутат Олексій Кучеренко також повідомив про те, що за його даними, новий тариф обговорюється в межах 3,5-4 грн/кВт-год.

Підвищення тарифу може статися з 1 червня чи з 1 липня. Поки що, за інформацією джерел видання, остаточної дати не визначено. Але, мабуть, це буде лише черговий – другий етап зростання ціни електроенергії для населення.

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що наступний етап підвищення буде до ринкового рівня – до 5,5 грн/кВт-год. За останніми даними, зараз ринковим тарифом вважається 8 грн/кВт-год. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/nazvano-novij-tarif-na-svitlo-yakij-gotuyut-dlya-ukrayintsiv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top