Названо послуги, які неможливо отримати чоловікам без дозволу військкомату

Під час мобілізації військовозобов’язані чоловіки обмежені у отриманні деяких послуг без військово-облікових документів.

Про які послуги йдеться, пише РБК-Україна з посиланням на керівника практики військового права ЮК «Приходько та партнери» Івана Колганова.

Відтак, чоловіку без військово-облікового документа сьогодні не вдасться влаштуватися на роботу, вступити на навчання.

Загалом існують різні види військово-облікових документів, передбачені для трьох категорій громадян:

призовники повинні мати посвідчення про приписку до призовної дільниці; військовозобов’язані – військовий квиток, тимчасове посвідчення; резервісти – військовий квиток.

«Треба звернути увагу, що приймати на роботу або зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Також і щодо перетину державного кордону є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа», – пояснює фахівець.

Як приватні, так і державні установи й організації зобов’язані перевіряти всі документи про військовий облік під час прийому співробітника на роботу. Інакше роботодавцю загрожує штраф.

Протягом тижня після прийому на роботу, навчання або звільнення, завершення навчання вони повинні повідомити ТЦК про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних і резервістів.

Крім того, військовий квиток необхідний у центрі зайнятості — без нього військовозобов’язаний не зможе набути статусу безробітного.

«Під час звернення до медичного закладу чоловіки призовного віку повинні мати при собі документи, серед яких і військово-обліковий. Але це не означає, що, коли людина потребує термінової допомоги, лікарі цікавитимуться, чи вона стоїть на обліку у військкоматі. Вони зобов’язані насамперед надати необхідну медичну допомогу», – каже Іван Колганов.

За словами експерта, якщо мова йде про планову допомогу (довготривале лікування, запланована операція), то в пацієнта вимагатимуть військово-обліковий документ. У разі відмови чоловіка спочатку відправлять у військкомат. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Відстрочку від мобілізації повернуть інвалідам III групи: які ще зміни внесуть в законопроєкт Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/nazvano-poslugi-yaki-nemozhlivo-otrimati-cholovikam-bez-dozvolu-vijskkomatu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top