Названо регіони, в яких швидше за все обробляють заяви в рамках «єВідновлення»

Найбільше заяв на компенсацію «єВідновлення» подають українці на Харківщині і Київщині, найшвидше виносять рішення по ній на Вінниччині і Полтавщині, а на Доннечинні кількість відмов менша за кількість погоджених виплат.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голову партії «Слуга народу» Олену Шуляк.

«Швидкість обробки заяв — пункт, який громадян, що подаються на компенсацію, цікавить не менше, ніж шанси на отримання фінансової допомоги від держави. Тому цей показник, як і решту, ми регулярно відслідковуємо по всім регіонам. Це необхідно для вдосконалення програми «єВідновлення», яке триває постійно», — пояснила парламентар.
За словами Шуляк, найвищий відсоток відпрацювань заяв на компенсацію за пошкоджене житло наразі на Полтавщині, де обробили вже 90,3% заяв.
Найбільше заяв на компенсацію за знищене житло обробили на Вінниччині — 100%. Але у випадку цих двох регіонів необхідно враховувати, що кількість поданих заяв на обидва види компенсації тут з самого початку була порівняно низькою.
На Полтавщині на компенсацію за пошкоджене житло подалися 93 заявники, а на Вінниччині за знищене — всього 4.
«Тож не дивно, що кілька заяв або навіть кілька десятків заяв комісії обробили швидко. А в областях, де кількість заяв нараховується тисячами, швидкість відпрацювання, відповідно, трохи нижча. Так, на Київщині громадяни подали 14,6 тис. заяв на компенсацію за пошкоджене житло, з яких комісії відпрацювали 88,7%. Власники знищеного житла в регіоні подали 3,1 тис. заяв і комісії розглянули 86,3% заяв. На Харківщині на компенсацію за пошкоджене житло подалися 29,6 тис. заявників і комісії на місцях опрацювали 76,6% заяв, за знищене житло тут подалися 4,2 тис. заявників і 59% заяв вже опрацьовано», — повідомила Шуляк.
Вона додала, що в ТОП-3 і за кількістю поданих заяв, і за швидкістю їх обробки стоїть Донеччина, де станом на зараз подали 6,1 тис. заяв на компенсацію за пошкоджене житло і 675 заяв — за знищене. Причому по пошкодженому житлу комісії опрацювали 89,3% заяв, а по знищеному — 69,8%.
«Над розглядом заяв на компенсацію за пошкоджене або знищене в результаті збройної агресії житло нині в Україні працює щонайменше 644 комісій, при тому, що на старті програми їх було трохи понад 500. Але кількість комісій все одно варто збільшувати. Більше того, є громади, які відповідні комісії не створили і досі. Таким зараз надають максимальну інформаційну та організаційну підтримку — щоб саме місцева влада швидше працювала для того, щоб люди отримували свої компенсації», — повідомила Шуляк.
За її словами, окрім швидкості обробки заяв важливим пунктом залишається співвідношення поданих заяв, погоджених виплат і відмов по ним. Так, на Харківщині погодили виплату за пошкоджене житло 57% заявникам, а 19% відмовили. На Київщині погоджено виплати 67% заявникам, а 21% заявників відмовлено. На Донеччині погодили компенсацію за пошкоджене житло 60% заявників і відмовили 27%.
«По компенсаціям за знищене житло ми бачимо трохи іншу картину зараз. Загалом по Україні цей показник сягає 33%, найбільше відмов зафіксовано на Харківщині та Київщині. А от на Донеччині співвідношення інше — позитивне рішення отримали 46% заявників, тоді як відмовлено 23%», — підкреслила Шуляк.
За її словами, відмовляють переважно у декількох випадках. У першому випадку житло не підпадає під саму послугу, тобто, наприклад, пошкоджено не квартиру, а місця загального користування, спільний простір в багатоповерхівках.
Друга причина — коли заявник подає недостовірну інформацію про пошкодження свого житла і його ступінь. Третя причина — заявник сам відмовився від компенсації, адже очікує запуску наступних етапів програми. Четверта причина відмов — коли об’єкт нерухомого майна був вже відновлений коштом донорів/своїми силами та інше.
Ще однією перешкодою під час отримання компенсації є випадок, коли нерухомість не зареєстрована у державному реєстрі речових прав, тому нардепка радить якнайшвидше звернутися до нотаріуса і внести ці дані. Тоді навіть у разі втрати документів на житло, ця інформація буде в реєстрі, і її у будь-який момент можна буде отримати.
Крім цього, є випадки подання заяви про надання компенсації особою, яка не може бути отримувачем компенсації відповідно до закону №2923-IX, яким регулюється порядок їх виплат.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/265664/nazvano-regioni-v-jakih-shvidshe-za-vse-obrobljajut-zajavi-v-ramkah-ievidnovlennja

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top