Названо всі способи, як знятися з обліку ВПО

У грудні 2023 року, за даними Міжнародної організації з міграції, в Україні нараховувалось 3,6 мільйони осіб, які були вимушено переміщені в межах країни. Водночас, 4,4 мільйони людей змогли повернутися до своїх домівок. Важливо зазначити, що статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО) може бути анульований.

Як відмовитися від статусу ВПО

Для тих, хто бажає вийти з реєстру ВПО, необхідно офіційно подати заяву на анулювання довідки ВПО. Це можна зробити через портал Державних послуг, де вказано весь процес як «Прийняття рішення про скасування реєстрації внутрішньо переміщеної особи». Основною причиною для скасування реєстрації є подання особистої заяви від самої ВПО.

Ті, хто вирішив анулювати свій статус, повинні звернутися до наступних інстанцій:

соціальних служб районних адміністрацій або міських виконавчих органів;виконавчих органів сільських, селищних, міських рад;центрів надання адміністративних послуг.

Процедура є безкоштовною і займає приблизно три дні. Рішення про скасування дії довідки ВПО ухвалюється відповідним керівником.

Відмова від ВПО через Дію

Також існує можливість відмовитися від статусу ВПО онлайн через додаток Дія. Користувачам необхідно відкрити меню своєї довідки ВПО в додатку і вибрати опцію «Скасувати статус ВПО», далі слідувати інструкціям. Обробка заяви триває 15-20 хвилин, після чого користувач отримає сповіщення, а довідка зникне з додатку. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/nazvano-vsi-sposobi-yak-znyatisya-z-obliku-vpo/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top