НБУ вперше за повномасштабну війну підвищив офіційний курс долара — що це означає для населення

Національний банк України змінив рівень фіксованого офіційного курсу гривні до долара США

Офіційний курс гривні до долара США тепер складає 36,57 грн/дол й надалі лишатиметься фіксованим. З 24 лютого цього року та до сьогодні офіційний курс гривні був зафіксований на рівні 29,25 грн/дол. США. Про це повідомили у Національному банку України.

В НБУ так пояснили зміну офіційного курсу:

-Фіксований курс фактично став якорем для фінансової системи, який допоміг запобігти паніці у перші дні нападу та зберегти її стабільну роботу. Минуло вже майже п’ять місяців з моменту фіксації курсу. За цей період змінилася економічна ситуація всередині країни та зовнішні умови. Зокрема у світі значно змінився офіційний курс долара США до багатьох іноземних валют. Так, з початку року долар зміцнився на понад 11% до провідних валют.

По-іншому діють і громадяни та бізнес, ухвалюючи свої економічні рішення. Якщо на початку війни у найбільш шоковий період вони витрачали кошти лише на найнеобхідніше для життя, то зараз керуються іншими мотивами. Бізнес шукає шляхи отримати максимальний прибуток в поточних умовах, а громадяни – заощадити та захистити свої доходи та заощадження від інфляції.

Унаслідок цього курс на рівні 29,25 грн/дол. США втратив свою актуальність. Водночас економіка й надалі працює в умовах високої невизначеності, викликаних війною. Разове підвищення Нацбанком офіційного курсу і його подальша фіксація на новому рівні знову виконає роль якоря чи опори для цінових очікувань. Це важливо, аби і бізнес, і громадяни мали змогу опиратися на нього, ухвалюючи свої економічні рішення.

долар Як вплине ця зміна на населення Курс продажу валюти банками у готівковому сегменті валютного ринку, на якому продають та купують валюту громадяни, не має прямої прив’язки до офіційного курсу. Відповідно прямого впливу від підвищення офіційного курсу у цьому випадку немає.
Чи вплине встановлення нового рівню офіційного курсу на ціни? Таке рішення матиме обмежений вплив на ціни. Основні чинники прискорення інфляції на сьогодні – наслідки війни для пропозиції товарів і послуг та вартості логістики, а також зростання цін на світових товарних ринках, зокрема на нафту та газ. Водночас фіксація офіційного курсу гривні до долара на стійкішому рівні дасть змогу НБУ утримувати курсову стабільність та зберегти контроль над ціновою динамікою в Україні.
З 21 липня громадяни, як і раніше, матимуть змогу знімати з гривневих платіжних карток за кордоном 50 тис. грн (в еквіваленті) на місяць. Водночас ліміт на зняття готівкової валюти з гривневих платіжних карток за кордоном змінено зі щомісячного на щотижневий: 12,5 тис. грн (в еквіваленті) на сім календарних днів.
Зменшено щомісячний ліміт на P2P перекази громадян за кордон із гривневих платіжних карток українських банків зі 100 тис. грн (в еквіваленті) до 30 тис. грн (в еквіваленті).
Встановлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті) з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у національній валюті.

В НБУ вважають, що це обмеження не відчує переважна більшість громадян, які перебувають за кордоном.

«Індустріалка» писала, що запоріжці, як і всі українці, зможуть обмінювати монети 1, 2 та 5 копійок на рік довше, ніж планувалось — Національний банк України продовжив термін обміну цих розмінних монет.

Ми також повідомляли, що Нацбанк випустив пам’ятну монету «Ой у лузі червона калина», присвячену незламності українського народу, що належить до щойно започаткованої воєнної серії «Безсмертна моя Україно».

Читайте також: Національний банк України випустив пам’ятну монету «В єдності — сила»

Читайте наші новини на сайті zprz. city

Сообщение НБУ вперше за повномасштабну війну підвищив офіційний курс долара — що це означає для населення появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/nbu-vpershe-za-povnomasshtabnu-viynu-pidvishhiv-ofitsiyniy-kurs-dolara

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top