«Не маємо права торкатись пацієнток»: у Запоріжжі керівництву 3-го пологового будинку заборонили надавати медичну допомогу

Кращих лікарів-акушерів позбавили права приймати пологи та надавати медичну допомогу пацієнтам. У Запоріжжі все більшого скандалу набуває ситуація довкола 3-го пологового будинку, що розташований у Шевченківському районі міста.

Про ситуацію, що склалася у медчиному закладі на своій сторінці у Фейсбук повідомила діюча заступниця медичного директора закладу Євгенія Полякова, інформує Акцент.

Як пише Полякова, проблеми почалися після зміни директора в медичному закладі.

В лютому минулого року в пологовому було змінено директора закладу. (Є певні дані щодо невідповідності директорки кваліфікаційним вимогам посади і питання щодо законності призначення в принципі, але я тут не про те) Я не можу сказати, що стосунки у нас задались. Я не дуже хочу наводити конкретні приклади, це юридично не дуже правильно. До того ж по директорці вже є 3 кримінальних провадження, робота йде. Але ми з деякими лікарями в голос не погоджувались з новими правилами гри. Отримували за це догани, оскаржували їх в судовому порядку (успішно). Бачачи які проблеми з забезпеченням зʼявляються у пологового, ми повідомляли пані директорку про невідповідність вимогам, неможливість надавати якісну допомогу, — пише заступниця медичного директора.

За словами Євгенії, ситуація із забезпеченням пологового будинку постійно погіршувалася.

Я не зручна і прекрасно це розумію. Але, вірите, я не можу заходити в пологову залу і не знати чи зможу надати медичну допомогу в повному обсязі. Я не можу дозволити собі ризикувати здоровʼям жінки і думати, що обійдеться. Не можу і не хочу, — пише лікар.

Поітм дійшло до того, що до Полякової направили підставну пацієнтку. В результаті лікар-акушер отримала догану за надану… безкоштовну допомогу.

Доки всі проблеми вирішувались в юридичному полі, це була прийнятна історія. В жовтні до мене на прийом через Інстаграм записалась дівчинка. Чекати запису в КСМ їй було довго. Я запропонувала їй підʼїхати в пологовий. Вона приїхала, я провела її по всіх документах, подивилась абсолютно безкоштовно, за пару днів дала зворотній звʼязок щодо аналізів. Дівчина була дуже вдячна і ввічлива. А потім пішла до керівництва і написала на мене скаргу. Людина виявилась заказним пацієнтом. Мені виписали догану за те, що я подивилась жінку не в тому відділенні (я подивилась там, де був УЗД апарат і він був нам потрібен. Це не є заборонено). Догану я оскаржую в судовому порядку, очікуємо розгляду.

Євгенія Полякова

Наприкінці року у Полякової спочатку пробили колеса на авто, потім звільнили з роботи за сумісництвом і її і медичного директора Костянтина Островського, заборонивши чергувати по пологовому. А ще потім невідомі облили фарбою автомобіль Полякової під її будинком, про що повідомляв Акцент. І вже після Нового року директорка Лариса Василенко внесла зміни в посадові інструкції.

Тепер і я, і Островський (зам. медичного директора і медичний директор) маємо не НАДАВАТИ допомогу, а КОНТРОЛЮВАТИ НАДАННЯ медичної допомоги. Інакше кажучи, не маємо права навіть торкатись жінок. До того ж сьогодні мене повидаляли з усіх чатів пологового, а зі співробітників під тиском звільнення почали збирати заяви, що ми з Островським чинимо тиск на колектив. Це може здаватись нашими особистими сумними історіями. Але мені набагато сильніше болить інше. Я вам тут постійно розповідаю: акушерство — це командна робота. У випадку ускладнень, кровотеч, в пологовий залу сходяться ледь не всі акушери-гінекологи. І це не наша примха, це необхідність. Виходить, коли колегам буде потрібна допомога і на кону буде стояти здоровʼя або навіть життя жінки, я маю стояти осторонь і дивитись. У мене мурахи від шкірі навіть від того, що я це написала. Прикро визнавати, що як би ти не намагався чинити за законом, тебе завжди може обійти той, хто готовий діяти поза межами правового поля. Девʼяності набагато ближче, ніж здаються. Але це чергові правила, за якими я не готова грати, — написала Євгенія Полякова.

Зазначимо, в мережі вже розгорнулася активна кампанія з вимогою повернути провідних лікарів-акушерів до можливості приймати пологи та надавати медичну допомогу.

Раніше Акцент повідомляв про сумнівні фінансові операції у 3-му пологовому будинку, що почалися після призначення нової директорки закладу — Лариси Василенко: По мільйону на рентгені та підключенні генератора: як під час війни “виводять” гроші з 3-го пологового будинку в Запоріжжі.

Ми готові надати можливість представити свою позицію іншій стороні конфлітку.

Підписуйтесь на Акцент в

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/ne-mayemo-prava-torkatis-patsiyentok-u-zaporizhzhi-kerivnitstvu-3-go-pologovogo-budinku-zaboronili-nadavati-medichnu-dopomogu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top