Не менше за зарплату: які виплати одержують українські біженці в Європі

Українці, які обрали одну з країн Європи для вимушеного перебування під час війни, перед переїздом цікавляться пакетом соцпідтримки, бо більшості складно поєднувати роботу з доглядом дітей.

РБК-Україна розповідає, які виплати передбачені для біженців із України в європейських країнах, передає «Акцент».

У яких країнах найбільші виплати для українських біженців
Українці з тимчасовим захистом за кордоном отримують виплати, які іноді перевищують розмір середньої зарплати в Україні (16 тис. грн, або 414 євро). За інформацією команди EnableMe, найбільші виплати передбачені для тих, хто втік від війни в таких країнах:

Ірландія – 824 євро для дорослого на місяць;
Бельгія – 1140 євро на дорослого;
Німеччина – 502 євро на дорослого;
Франція – 426 євро на місяць;
Великобританія – від 300 євро на одного;
Норвегія – 650 євро на дорослого;
Швейцарія — 350-500 євро «на руки».

Програма соціальної підтримки українців у Європі відрізняється у різних країнах. Сума коштів, які українці одержують «на руки», може залежати від житла, складу сім’ї та статусу навчання чи пошуку роботи.

Розмір виплат також змінюється: в одних країнах їх підвищують, як і для своїх громадян, зокрема, у Німеччині. В інших планують скоротити через надмірне навантаження на бюджет – як в Ірландії.

Які особливості фінансової допомоги у різних країнах

Розмір виплат на дітей зазвичай менший, ніж для дорослих. Враховується також житло, що надається або оплачується державою та склад сім’ї.

Наприклад, в Ірландії виплати надаються додатково до безкоштовного житла (у готелях, будинках, які надали власники під розміщення або в сім’ях). Зокрема, крім 824 євро, доплачується 160-192 євро за опіку над дитиною, допомога на дітей до 16 років становить 140 євро.

У Бельгії одна доросла людина може отримувати щомісяця 1140 євро, але сім’я з двома дітьми не може отримати більше 1537,9 євро.

У Британії виплата дорослому віком від 25 років становить 384 євро, дитині – приблизно 332 євро.

У Франції за місяць виплати становлять приблизно 204 євро. Якщо біженці не мають соціального житла, їм виплачується компенсація 7,4 євро на добу на одну особу. Загалом щомісячна допомога становитиме 426 євро, а мати з дитиною отримає 528 євро.

Не менше за зарплату. Які виплати отримують українські біженці в Європі Фото: Підтримка українців у Швейцарії (gettyimages.com)

У Норвегії українці з тимчасовим захистом отримують виплати приблизно 650 євро на дорослу та 250-350 євро на кожну дитину. У той же час, під час інтеграційних курсів можна отримувати близько 1400 євро на місяць. Ці кошти йдуть на самостійну оплату житла за комунальні послуги.

Німеччина виплачує українцям базовий громадянський дохід, який отримують також німці, які мають надто малий дохід чи ні роботи. Для дорослого виплата становить 502 євро, для дітей – від 310 до 420 євро, залежно від віку. Окремо держава оплачує оренду житла.

У Швейцарії уряд виділяє на українського біженця щомісяця 1573,39 франків (приблизно 1661 євро). Частина суми виплачується біженцям. Залежно від регіону – 350–500 франків. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/ne-menshe-za-zarplatu-yaki-viplati-oderzhuyut-ukrayinski-bizhentsi-v-yevropi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top