Не тільки переселенці: хто ще має право оформити виплати ВПО

Мова йде про місячну державну допомогу на проживання у розмірі 3 тисяч гривень для осіб з інвалідністю та дітей, а також 2 тисяч гривень для всіх інших внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомляє «Акцент» з посиланням на прес-службу Мінреінтеграція.

Серед тих, хто має право на отримання довідки про взяття на облік як внутрішньо переміщена особа (ВПО), вказані особи, житло яких було знищено або пошкоджено до такого ступеня, що воно стало непридатним для проживання через збройну агресію Російської Федерації (за умови наявності підтвердження відповідним актом обстеження технічного стану будинку або квартири). Це визначено постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509.

Виплати ВПО можуть бути призначені згідно з урядовою постановою від 20 березня 2022 року № 332.

Державна допомога може також надаватися на ще один шестимісячний період, якщо особа повернулася до свого місця проживання, відмовилася від допомоги, і після цього її житло було знищено або пошкоджено.

Згідно з поясненнями Міністерства соціальної політики, ця допомога виплачується в разі наявності інформації про пошкоджене чи зруйноване житло у Державному реєстрі майна, яке постраждало від бойових дій, терористичних актів, диверсій, ініційованих військовою агресією Російської Федерації проти України.

Також виплата цієї допомоги можлива при наявності документального підтвердження від органів місцевого самоврядування про пошкодження чи знищення житлового приміщення внаслідок збройної агресії Російської Федерації. У листі також вказано, що житло, віднесене до 2 та 3 категорій пошкодження, розглядається як непридатне для проживання. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

У Запоріжжі отримувачів допомоги ВПО можуть змусити відшкодувати виплати: тривають перевіркиОстанні для багатьох виплати: коли у січні ВПО отримають допомогу Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/ne-tilki-pereselentsi-hto-shhe-maye-pravo-oformiti-viplati-vpo/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top