Нотаріуси вимагають відкрити реєстри для мешканців Запоріжжя — які проблеми спричиняє їхнє закриття?

Як напередодні стало відомо, місту Запоріжжя та Запорізькому району відключили доступу до Єдиних та Державних реєстрів. Це сталося через те, що згідно з наказом Мінреінтеграції весь Запорізький район включили до переліку територій, на яких ведуться активні бойові дії. Через це робота не тільки нотаріусів, але й державних реєстраторів та бізнесу повністю паралізована, а місцеві мешканці не мають можливості оформити спадщину, посвідчити договори, заповіти довіреності, здійснити державну реєстрацію речових прав та бізнесу. Нотаріальна палата України, громадські організації та бізнес почали бити на сполох.

На звернення до Кабміну відреагував уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. Він зазначив, що на території міста Запоріжжя та частини Запорізького району активні бойові дії не ведуться. А в обласному центрі, який на сьогодні є прифронтовим містом, послуги нотаріусів та державних реєстраторів є вкрай необхідною.

«Запоріжжя – це один з форпостів нашої Держави, де вчинення нотаріальних та інших реєстраційних дій забезпечує гарантовані Конституцією України права та свободи, є необхідною підтримкою для наших громадян, складовою їхнього економічного та психологічного комфорту», — наголосив Омбудсман. Він вже звернувся до керівника ЗОВА для оперативного реагування на ситуацію,та об’єктивного інформування профільного Міністерства про стан справ у Запорізькій області.

Також Нотаріальна палата України звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням посприяти якнайшвидшому відновленню доступу до Єдиних та  Державних реєстрів нотаріусів міста Запоріжжя, Запорізького району,, Нікопольської та Марганецької територіальних громад Дніпропетровської області, Середино-Будської територіальної громади Сумської області, міста Очаків Миколаївської області, які також увійшли до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, проте не є такими.

““Наразі люди обмежені в своїх законних правах, а зволікання вирішенням цієї проблеми та тривале припинення доступу до реєстрів може призвести до порушення прав людини у сфері власності. Ми сподіваємось на найшвидше вирішення цієї проблеми, аби кожен мешканець цих регіонів був здатен реалізувати своє право на необхідні йому послуги”, — зазначили НПУ.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/yurysty-vymahaiut-vidkryty-reiestry-dlia-meshkantsiv-zaporizhzhia-iaki-problemy-sprychyniaie-ikhnie-zakryttia.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top