Нова концепція Залужного: аеророзвідник деталізував, як треба змінити військо дронів

Відомий аеророзвідник та журналіст Олександр Солонько відреагував на статтю Валерія Залужного в CNN, в якій він розкрив нову концепцію ЗСУ на 2024 рік, що має принести перемогу на полі бою. Головна ціль — технологічний ривок, зокрема у виробництві та застосуванні БПЛА та дотичних систем.

Як інформує Акцент, в своєму дописі в мережі Х Солонько детально розкрив проблеми застосування БПЛА в українській армії та навів шляхи їх вирішення.

Наводимо головне з тексту аеророзвідника:

До статті Залужного на CNN серед нас військових і серед інших дотичних до теми людей активно обговорювалася можливість утворення окремого роду військ, який буде застосовувати безпілотні системи. А опублікована стаття явно натякає нам на найближчі плани щодо цього.

Матеріал багатогранний і його подають розірвано, а різні джерела вже публікують перекази статті. Але зараз мова не про це. Мова про застосування безпілотників в армії під час бойових дій.

Мій найбільш концентрований і екстремальний навіть в умовах нинішньої війни досвід застосування БПЛА — це як оборонна, так і наступальна операції. Бахмут і Токмацький напрямок. І окрім якихось технічних аспектів та досвіду одного підрозділу ми побачили більш глобальні речі.

Вони пов’язані з підходом до застосування бпла, керування цим процесом і горизонтальної взаємодії в роботі. І як вершина цього всього — координація. Саме в таких насичених засобами секторах, які я загадав, всі проблеми кратно збільшуються і ціна помилок також.

Ну наприклад, в секторі де працює багато підрозділів fpv є проблема зайнятості частот, але так само гостро відчувається брак координації. Іноді кілька груп намагаються атакувати одну ціль. Як наслідок інші цілі атакувати нікому. Це в першу чергу проблема координації.

Інше питання — це банально підготовка пілотів і розвиток якісного людського потенціалу в армії загалом. Ці речі переплітаються. Часто виходить так, що в розвиток бійців, які працюють як розвідка або ураження за допомогою бпла військова частина недостатньо вкладається.

Мова не лише про матеріальний ресурс, а й наприклад пошук можливостей або дозвіл реалізувати можливості для отримання вишколу в школах, які тренують майбутніх фахівців. Не всі бійці, які займаються цим у своїх підрозділах «легалізовані» по штату, а інші, навіть офіційно…фахівці застосовуються не за призначенням, коли командуванню припече. Також є технічна сторона питання — це зоопарк різних дронів, аетен/передавачів та іншої техніки. Розмаїття в певних випадках — це добре, але для великої армії потрібне масштабування виробництва і…постачання найбільш ефективних рішень. Хоча мені як тому, хто займається саме застосуванням, більш зрозуміла і болюча тема — це звісно саме людський фактор. Підготовка і розвиток бійців. Адже всі ці модні технологічні штуки — ніщо без людини.

При цьому, ця людина має мислити, вміти прийняти правильне рішення іноді за секунди. Постійно підлаштовуватися під зміни та проходити підвищення кваліфікації. Останнє часто відбувається просто на ентузіазмі на уламках часу. Самостійно. Є випадки, коли це може бути ефективно.

Проте, коли мова йде про складні й комплексні речі, які потребують освоєння спеціальних технічних знань, уже починаються труднощі. Словом, вкладатися треба не тільки у виробництво і вдосконалення технічних рішень. Треба вкладатися в людей.

Про зміну доктрини і аналіз бойового досвіду ви всі самі прекрасно розумієте. Скажу лиш, що всі перераховані речі впираються в те хто буде займатися узагальненням цього досвіду, аналізом, формуванням запитів і потреб. І хто цим ділом командує на різних рівнях.

Є ключова річ. Для того, щоб ця карета не перетворилася на гарбуза, командувати умовними військами безпілотних комплексів мають люди компетентні і такі, що на цьому розуміються. І мають відповідний бойовий досвід хоча б за ці два роки.

Не ті, хто був у запасі і їм «накрапало» звання полковника чи підполковника. Ми вже бачили таких, що намагалися командувати БПЛА, але розуміння не мали і взагалі живуть у світі, де просто дістається черговий мавік з коробки і полетіли.

В нас є підрозділи рівня батальйону. Здається полку також (можу помилятися). Можливо буде поступове переростання в рід. А може буде карколомний стрибок. Мені невідомо. Але є ряд ключових речей, які видно на рівні застосування. І їх потрібно вирішити.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/nova-kontseptsiya-zaluzhnogo-aerorozvidnik-detalizuvav-yak-treba-zminiti-vijsko-droniv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top