Нові назви — чому 67 років тому у Запоріжжі перейменували майже тридцять вулиць

Нові назви - чому 67 років тому у Запоріжжі перейменували майже тридцять вулиць

Деякі вулиці й досі мають назви, дані їм у 1957 році

25 жовтня 1957 року Запорізькій міський виконавчий комітет приймає рішення змінити назви 29 вулиць та провулків у Запоріжжі. Чому так сталося розповів на своєму сайті запорізький гід та військовий Роман Акбаш.

Читайте також: Трагедія, яка приховувалася роками — як у Запоріжжі під час будівництва обладміністрації загинула жінка

Причиною цього масового перейменування став наказ Президії Верховної Ради СРСР про заборону називати вулиці іменами ще живих діячів. Відповідно, треба було придумувати нові назви на заміну старим.

Тоді у Запоріжжі нові назви отримали 29 вулиць та провулків — це вулиці на честь державних діячів (Петровський, Булганін), полководців (Ворошилов, Василевський, Будьонний), героїв 1930-х років (Громов, Кренкель, Каманін, Федоров, Беляков, Ляпідевський, Слєпньов, Коккінакі), героїв війни (Покришкін, Кожедуб) та діячів культури (Шолохов, Тичина).

В той день «з’явилися» такі вулиці як вулиця Академіка Філатова, Гончарова, а вулиці Алейна, Банківська, Глібова, Нижня, Стартова, Учнівська та проїзд Дружний й досі мають такі назви.

А ще, 25 жовтня 1957 року проспект Соборний (тоді — Леніна) набув свого сучасного вигляду — до нього приєднали вулицю Булганіна. Зараз це ділянка проспекту від перехрестя з вулицею Поштовою до вокзалу «Запоріжжя-1».

Раніше ми розповідали, що 29 жовтня 1968 року в Запоріжжі з’явилась скульптура, яку прозвали Фантомасом.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top