Новостворена «адміністрація міста Енергодар»: що про це говорять юристи

Як ми раніше повідомляли, в Енергодарі загарбники створили «адміністрацію міста Енергодар». Голова «адміністрації міста», колаборант Шевчик, власним «наказом» одноосібно «звільнив» законно обраного чинного мера міста Дмитра Орлова, а заразом і всіх керівників та членів виконавчих органів міської влади.

Як роз’яснили українські юристи, створення такого органу, як «адміністрація міста Енергодар» є прямим порушенням чинного законодавства України, вказаний орган не має жодних владних повноважень на території України, і видані ним документи є нікчемними.

Відповідно до ст. 6 Конституції України, державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Також, ст. 140 Конституції України передбачає функціонування місцевого самоврядування — права територіальної громади — жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста — самостійно вирішувати питання місцевого значення.

Відповідно до ст. 118 Конституції України та Закону України «Про місцеві державні адміністрації», виконавчу владу на місцевому рівні здійснюють обласні та районні державні адміністрації. Місцеве самоврядування органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради. Створення в містах (окрім мста Києва) такого органу виконавчої влади або місцевого самоврядування як «адміністрація міста» або «міська адміністрація» не передбачене жодним законодавчим або нормативно-правовим актом України.

Крім того, згідно зі ст. 353 Кримінального кодексу України, самовільне присвоєння владних повноважень є кримінальним злочином, карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Відповідно до ч. 5 ст. 1111 Кримінального кодексу України, добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора також є кримінальним злочином, і карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Источник: https://subbota.ua/news/174627/novostvorena-administracziya-mista-energodar-shho-pro-cze-govoryat-yuristi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top