Об’єднуватися, щоб подолати тривоги та самотність

За майже 24 роки активної роботи Заорізький БФ «ЄОЦ Мазаль Тов» реалізував понад 1000 коротко- та довгострокових грантових проєктів допомоги дітям, молоді, людям середнього та похилого віку, включаючи людей з інвалідністю. Нинішня ситуація потребує ще більш енергійного втручання та допомоги. Бо уваги потребують й люди статусу ВПО та велика кількість наших співмешканців, що опинились в складних життєвих обставинах. Нові ідеї народжують нові проєкти в тренді благодійної діяльності «Мазаль Тов».

Про проєкт «Місце зустрічі – інклюзивний діалог!»/The meeting place – inclusive dialogue!, що склався на волонтерських засадах на у червні 2024-го, мені розповіли під час зустрічі у «Мазаль Тов» Олена, Каріна та Аліка.

Дівчата трохи зніяковіли від першого у своєму житті інтерв’ю, між тим, їм є про що розповісти, тому розмова швидко наповнилася змістом.

Наразі дуже багато людей, які перебувають у стресі через війну. Та є найбільш вразливі категорії населення – люди з інвалідністю та члени їхніх родин, багатодітні сім’ї, ще більше безпомічні через емоційне ставлення до біди, яку ми всі зараз переживаємо, – розповіла Олена, PR-менеджерка проєкту.І ми задумалися, що ми можемо зробити, щоб полегшити їхній стан?

Загалом, взаємна підтримка – це сутність роботи всієї нашої організації, частиною якою ми є, це наша атмосфера. Ми шукаємо нові ідеї роботи, які вплітаються у загальну роботу «Мазаль Тов».

Цей проєкт націлений на розширення нашої звичної авдиторії та можливостей для інклюзії. А ми завдяки тривалій роботі «Мазаль Тов» маємо у нашому приміщенні доступний усім простір, зручний для проведення різного роду програм та заходів. Завдяки новому проєкту ми змогли закупити апаратуру, яка нам потрібна, – екран, проєктор, а також прикрасили один із кабінетів – маємо класні жалюзі, зручний інтер’єр та натхнення працювати.

Напрямки роботи були сформовані під час брейн-шторму ще на старті, тож зустрічі у «Мазаль Тов» були саме такими, якими хотіли їх бачити гості: творчі майстер-класи, інклюзивні програми, діалогові програми, в кожній з яких брали участь до десяти учасників, презентації вмінь та талантів, зустрічі із спеціалістами. Вже проведено 12 програм, і робота триває.

Та діяльність проєкту «Місце зустрічі – інклюзивний діалог!» не обмежена зустрічами у центрі «Мазаль Тов».

Про цю роботу розповіла Каріна:

– Склавши план роботи для різних цільових авдиторій, ми розробили три програми – для родин, для волонтерів та для підлітків. Для кожної групи була організована триденна подорож до «Етно-села» у Геленджку на півночі Запорізької області. Ми туди не вперше виїжджаємо – і дорослим, і дітям, і молоді це місце дуже подобається. Бо це і подорож, і релакс, і розваги.

– І ще, там майже відсутній телефонний зв’язок, – посміхається Аліка. – Тому люди відпочивають, маючи можливість на деякий час відключитися від реальності.

Тож, з початку роботи проєкту до «Етно-села» на триденні програми виїжджали родини, де мали можливість долучитися до роботи з психологами та різними спеціалістами, потім туди вирушили волонтери, а згодом – й підлітки. Реабілітація 25-ти родин, 25-ти волонтерів та 25-ти підлітків, що по три дні у спокої посеред степової тиші мали можливість долучитися до оздоровчих та реабілітаційних процедур, творчих занять, а також мати спілкування та взаємну підтримку – це неабияка робота з гармонізації стану нашого суспільства, що живе нині у тривогах та непевності у завтрашньому дні.

Проєкт «Місце зустрічі – інклюзивний діалог!»/The meeting place – inclusive dialogue! набуває популярності:

– Це ж зовсім не те, що сидіти вдома та самотньо сумувати! Люди приходять, наповнюють змістом життя, – каже Олена.

До того ж, підліткам наразі дуже важко, бо через пандемію та війну вони вимушені сидіти вдома, до чого додається й онлайн-освіта, відсутність безпосереднього спілкування. Тому Олена, яка до того ж веде підлітковий клуб у «Мазаль Тов», широ радіє можливості долучати молодь до нового проєкту.

Інеса АТАМАНЧУК, фото надане учасниками проєкту

*Ініціативу «Місце зустрічі – інклюзивний діалог!» впроваджує БО «ЗБФ«ЄОЦ Мазаль Тов» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Урядів Данії та Королівства Нідерландів.

Сообщение Об’єднуватися, щоб подолати тривоги та самотність появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top