Важные новости

Обхід санкцій: росія отримує мікрочіпи від іноземних країн, зокрема США — дослідження

Обхід санкцій: росія отримує мікрочіпи від іноземних країн, зокрема США — дослідження

КИЇВ. 8 серпня. УНН. Західні мікросхеми, які використовуються для смартфонів і ноутбуків, продовжують потрапляти до росії та поповнювати її військовий арсенал. Дані про торгівлю показують, що москва отримує все більше напівпровідників та інших передових західних технологій через країни-посередники. Про це пише CNBC, повідомляє УНН. Деталі
У 2022 році росія імпортувала напівпровідникових технологій на 2,5 млрд доларів, порівняно з 1,8 млрд доларів у 2021 році. Напівпровідники і мікрочіпи відіграють вирішальну роль у сучасній війні, живлячи цілий ряд обладнання, включаючи дрони, радіостанції, ракети і бронетехніку.
Інститут KSE — аналітичний центр Київської школи економіки — нещодавно проаналізував 58 одиниць критично важливої російської військової техніки, знайденої на полях бою в Україні, і виявив понад 1000 іноземних компонентів, переважно західних напівпровідникових технологій.
Багато з цих компонентів підлягають експортному контролю. Але, на думку аналітиків, заплутані торговельні маршрути через Китай, Туреччину, Об’єднані Арабські Емірати та інші країни означають, що вони все одно потрапляють до росії, поповнюючи довоєнні запаси країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський підписав закон про створення Державного реєстру санкцій
Не всі передові технології підпадають під дію західних санкцій проти росії. Багато з них називають товарами подвійного призначення, що означає, що вони мають як цивільне, так і військове застосування. Наприклад, мікрочип може бути використаний як у пральній машині, так і в безпілотнику.
Однак, багато з цих продуктів походять із західних країн, які запровадили торговельні заборони проти росії. Усі товари американського походження, окрім продуктів харчування та медикаментів, не можуть потрапляти до російської армії.
Крім того, дослідження Королівського інституту об’єднаних служб показало, що російські військові використовують понад 450 різних типів компонентів іноземного виробництва в 27 найсучасніших військових системах, включаючи крилаті ракети, системи зв’язку і комплекси радіоелектронної боротьби. Багато з цих компонентів виробляються американськими компаніями, які створюють мікроелектроніку для американської армії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Японія ввела санкції проти рф: заборонено постачання авто та комплектуючих
Як правило, партія товару, який зрештою потрапляє до росії, може бути продана і перепродана кілька разів, часто через легальні компанії, перш ніж врешті-решт потрапити до нейтральної країни-посередника. Дані свідчать про те, що Китай на сьогодні є найбільшим експортером до росії мікрочипів та інших технологій, які використовуються у критично важливих предметах озброєння.
«Це не повинно сприйматися як несподіванка, тому що Китай дійсно намагається отримати прибуток і вигоду від того, що росія є економічно ізольованою», — сказала Олена Юрченко, радник Ради економічної безпеки України.
Додамо
У червні 2023 року Європейський Союз ухвалив новий пакет санкцій, який включає інструмент протидії обходу, щоб обмежити «продаж, постачання, передачу або експорт» певних санкційних товарів і технологій до певних третіх країн, які виступають посередниками для росії.
«Ми не накладаємо санкції на самі ці країни. Ми лише запобігаємо потраплянню до росії вже санкційного продукту, який не повинен потрапити до росії, через третю країну», — заявив речник ЄС Деніел Феррі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пов’язувану з путіним арештовану суперяхту за 700 млн дол. дозволили переобладнати – FT

Джерело:
УНН

Теги: США, Росія, імпорт, експорт, торгівля, технології, війна, військова техніка, продажі, мікрочіп

Повернутися до списку

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/259415/obhid-sankcij-rosija-otrimuie-mikrochipi-vid-inozemnih-krain-zokrema-ssha-doslidzhennja

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top