Обираємо кращий час для пробіжки: поради марафонця Ігоря Сподіна

Коли краще бігати?

Бігуни зі стажем відмінно знають свій організм, тому швидко входять в необхідний режим і чітко його дотримуються. Новачки ж повинні пам’ятати, що не можна з першого дня «рвати жили», демонструючи всім свою завзятість і силу волі. Перший тиждень варто присвятити ходьбі пішки, далі чергувати її з легким бігом і лише через місяць переходити до бігу з поступовим нарощуванням темпу і збільшенням дистанції.

Час доби не має суттєвого впливу на організм бігуна, але має деякі нюанси, як стверджує спортсмен Ігор Сподін. Наприклад, ранковий біг прискорює кровообіг, підвищує тонус. А отже, день почнеться бадьоро і мине активно.

Слід пам’ятати, що неприпустимо бігати за наявності медичних протипоказань, а також на голодний шлунок. Ранковим марафонцям необхідно спочатку випити дві склянки теплої води до і після легкого сніданку і лише через 30 хвилин після цього виходити на тренування.

Можна бігати й вдень, якщо є час для дотримання процедури «їжа/пауза» і прийняття контрастного душу. Денна пробіжка допоможе мобілізувати сили для роботи в другій половині дня, звільнить час для вечірнього дозвілля.

Проте найбільш продуктивною Сподін Ігор вважає пробіжку у вечірній час. Вона допоможе позбутися від стресу, отриманого протягом дня, знайти психічну рівновагу, налаштувати організм на позитивний лад і подолати безсоння.

Оптимальний час для вечірнього бігу — з 16 до 20 години. Важливо, щоб місцевість була безпечною і добре освітленою. Перед тренуванням дозволяється легкий перекус у вигляді яблука, банана або склянки кефіру. Сподін Ігор рекомендує бігати не більше 30 хвилин, краще підтюпцем, а вечеряти не раніше ніж через годину після тренування.

Загальні рекомендації бігунам

Незалежно від часу, обраного для занять бігом, слід продумати маршрут. Він не повинен пролягати уздовж автомобільних трас, інакше забруднене повітря не дозволить отримати користь від тренування. Сподін Ігор Юрійович радить вибирати ґрунтову дорогу й обов’язково зручне взуття з максимальною амортизацією. Добре, якщо маршрут пролягає через парк, ліс, сквер. Чисте повітря й емоційна підзарядка у вигляді співу птахів і звуків природи створять комфортні умови для бігуна.

Не дуже багато користі від маршруту, що складається лише з рівнинних ділянок. Якщо ви хочете, щоб працювали всі групи м’язів, стежка повинна мати підйоми та спуски, звичайно, відповідно до індивідуальних можливостей організму.

Перед пробіжкою необхідно виконати комплекс вправ для розігрівання м’язів, а після — випити склянку натурального соку або мінеральної води без газу.

«Бігати можна не тільки поодинці, але і парами, та навіть всією родиною разом з маленькими дітьми, — підкреслює марафонець. — Командна пробіжка гарна тим, що під час неї спортсмени підтримують і підбадьорюють один одного. Вона згуртовує і допомагає розв’язати проблеми взаємин з близькими та партнерами».

«Бігайте частіше, — говорить Ігор Сподін, — і ви побачите, як ваше життя зміниться на краще!

Источник: https://tv5.zp.ua/news/obiraiemo-krashhij-chas-dlja-probizhki-poradi-marafoncja-igorja-spodina/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=obiraiemo-krashhij-chas-dlja-probizhki-poradi-marafoncja-igorja-spodina

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top