Очільник Запорізького залізорудного комбінату вкрав 1,5 мільйона тонн корисних копалин

СБУ повідомила про підозру очільнику Запорізького залізорудного комбінату Олександру Неничу, який вивіз до росії майже 1,5 мільйона тонн залізної руди.

Українська спецслужба встановила всі етапи та учасників оборудки. Насамперед зрадників, які привласнили майновий комплекс та виробничі потужності гірничо-металургійного підприємства ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» та всіх осіб, які керували незаконним видобутком та вивезенням награбованого.

Основним організатором був бізнесмен з  Донеччини, який ще у 2014 році пішов на співпрацю з бойовиками «днр». Він отримав в управління захоплений окупаційною владою та збройними формуваннямирф майновий комплекс та виробничі потужностізапорізького комбінату.

Новий «власник» переорієнтував роботу залізорудного комбінату в інтересах росії. Він підбурював працівників підприємства підтримати окупантів і співпрацювати з ними. У разі незгоди – погрожував звільненням та переслідуваннями з боку каральних органів рф.

Сформувавши  «команду» однодумців, з числа діючих та колишніх співробітників, він організував поновлення повного циклу видобутку залізної руди. Продукцію поставляли на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей підконтрольним рф комерційним структурам.

«На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Неничу та 6 його пособникам про підозру за статтями Кримінального кодексу України:
—   ст. 255 (створення та керівництво злочинною організацією);
—   ст. 111-2 (пособництводержаві- агресору);
—  ч. 4 ст. 111-1 (провадження господарської діяльності у взаємодії з окупаційною адміністрацією держави-агресора)», — повідомили у пресгрупі УСБУ в Запорізькій області.

Додамо, що вартість 1,5 мільйона тонн вкраденої залізної руди — близько 140 мільйонів доларів.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/ochilnyk-zaporizkoho-zalizorudnoho-kombinatu-vkrav-1-5-milyona-tonn-korysnykh-kopalyn.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top