Оголошено лауреатів Нобелівської премії з фізики в 2025 році

Лауреатами Нобелівської премії з фізики 2025 року стали Джон Кларк (Велика Британія), Мішель Деворет (Франція) та Джон М. Мартініс (США) за “відкриття макроскопічного квантово-механічного тунелювання та квантування енергії в електричному колі”, повідомляє сторінка премії в соцмережі Х.
https://static.ukrinform.com/photos/2025_10/1759830810-454.jpg
«Королівська шведська академія наук вирішила присудити Нобелівську премію з фізики 2025 року Джону Кларку, Мішелю Деворет та Джону М. Мартінісу “за відкриття макроскопічного квантово-механічного тунелювання та квантування енергії в електричному колі”», – йдеться у повідомленні.
https://kor.ill.in.ua/m/610x385/4357427.jpg
Фото: Getty Images   Джон Кларк, Мішель Деворе і Джон М. Мартініс отримали Нобеля з фізики

В Академії розповіли, що у 1984 та 1985 роках Кларк, Деворет та Мартініс провели серію експериментів з електронною схемою.

У ній надпровідні компоненти були розділені тонким шаром непровідного матеріалу – така установка відома як джозефсонівський контакт.

Удосконалюючи схему та вимірюючи її різноманітні властивості, дослідники змогли контролювати й вивчати ефекти, які виникали під час пропускання електричного струму.

У понеділок вручили Нобелівську премію у галузі фізіології та медицини.

У середу, 8 жовтня, стануть відомі лауреати з хімії, а у четвер із літератури.

Цієї п’ятниці, 10 жовтня, у норвезькій столиці Осло назвуть лауреата премії за сприяння встановленню миру.

Лауреат премії з економіки у пам’ять про Альфреда Нобеля буде оголошений у столиці Швеції 13 жовтня, у понеділок.

Укрінформ

Сообщение Оголошено лауреатів Нобелівської премії з фізики в 2025 році появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top